SuperSport Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 02.10.2022, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 5884
Suci: Igor Pajač, Marjan Tomas, Jerko Crnčić
Rijeka
Rijeka
0:1(0:0) Hajduk
Chidozie Awaziem 51'
Hajduk

Hajduk slavio na Rujevici u borbenom i čvrstom dvoboju, Rijeka bez značajnog pomaka

Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2022.

U 11. kolu SuperSport HNL-a Rijeka je ugostila Hajduk, ali nije došla do željene pobjede koja bi naznačila kako se izvlači iz krize. Dapače, Rijeka je bila borbena, ali osim toga pokazala je malo dok je Hajduk došao do jednog pogotka vrijednog tri boda...

Hajduk je stigao do vrlo važne pobjede na Rujevici protiv Rijeke, slavio je s 1:0 pogotkom Awaziema iz drugog poluvremena u susretu koji nije oduševio kvalitetom, ali je bio borben i čvrst.

Hajduk je iskontrolirao Riječane i dopustio im je vrlo malo prilika, a Rijeka nije imala dovoljno kvalitete da izuzev u dvije situacije u prvom dijelu nešto sama iskreira.

U 11. minuti Rijeka je stvorila prvu priliku na susretu. Grgić je nabacio s desne strane, Obregon je došao do lopte za nijansu prije nego Kalinić, no vratar Splićana ušao je inercijom u taj udarac, odbio loptu u Obregona od kojeg se nedovoljno jako odbija prema golu. Obrana hajduka čisti.

Hajduk je veliku priliku imao u 43. minuti, Krovinović je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, potpuno sam na drugoj vratnici bio je Awaziem, ali odlično se se snašao i obranio Labrović.

U sudačkoj nadoknadi nova velika prilika za Rijeku, Hajdukova obrana nije bila dobro postavljena, lopta je došla na desnu stranu do Grgića koji pronalazi Hodžu, on puca, Obregon petom skreće loptu koja odlazi malo pokraj vratnice.

U drugom dijelu Hajduk brzo dolazi do pogotka, u 51. minuti velika gužva u 16 metara Rijeke, prvo je blokiran pokušaj Livaje, lopta se odbila izvan 16 metara do Mikanovića koji u sredini pronalazi Awaziema, a on inteligentno pogađa u sam kut.

Do kraja susreta Rijeka je očajnički pokušavala doći do poravnanja, a tome je bila najbliže kada je debitant Niko Gajzler odmah nakon ulaska u igru s 18 metara pucao pokraj gola.