Petra Martić u dva seta eliminirala talentiranu Čehinju na startu turnira u Monastiru

Branimir Korać • utorak, 04.10.2022.

Petra Martić izborila je prolaz u drugo kolo WTA turnira u Monastiru. U prvom kolu bila je bolja od Linde Fruhvirtove u dva seta...

Mlada Čehinja Linda Fruhvirtova nije iznenadila Petru Martić u prvom kolu WTA turnira u Monastiru. Martić je bila bolja sa 6:2, 7:5 za sat i 40 minuta igre.

Petra se odmah postavila s autoritetom i preuzela potpunu kontrolu nad mečom. U prvom setu dva puta je uzela servis protivnici dok Fruhvirtova nijednom nije došla do break lopte.

Nakon što je Martić uzela prvi set sa 6:2, odmah je došla do breaka i u drugom setu i povela s 2:0. Međutim Fruhvirtova se uspjela vratiti i izjednačiti na 2:2. Do završnice seta nije bilo promjena, a onda Martić kod 5:5 radi novi break i odlazi do pobjede.

U drugom kolu Petra će igrati protiv Japanke Moyuke Uchijime koja je s dva puta po 6:3 slavila protiv Kamile Rahimove.