Liga prvaka mladih, skupina E, 3. kolo, 05.10.2022, 14:30 h
Salzburg U-19 2:0 Dinamo U-19

Dinamovi juniori upisali poraz u zadnjih 20 minuta na gostovanju kod Salzburga

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.10.2022.

Dinamovi juniori nisu uspjeli doći do bodova na gostovanju kod Salzburga. Domaćin je slavio 2:0 golovima u zadnjih 20 minuta...

Mlada momčad Dinama povezala je dva poraza u juniorskoj Ligi prvaka. Nakon lošeg nastupa u Milanu i uvjerljivog poraza u prošlom kolu, Dinamovi juniori u gostima kod Salzburga bili su konkurentniji i ravnopravniji, ali su svejedno poraženi 2:0.

Dinamo je do 71. minute držao remi, no onda je Salzburg došao do vodstva da bi u 90. minuti krasnim pogotkom povisio prednost.

Salzburg je ušao u susret kao favorit, poznato je kako je to vrlo dobro selekcionirana momčad s nizom kvalitetnih igrača i Modrima nije bilo jednostavno.

Posebno opasan bio je Karim Konate koji je u nekoliko navrata bio u čistim prilikama, ali nije zabio.

Ipak u 71. minuti bio je precizan, pogriješila je Dinamova uža obrana, a Konate je to kaznio i pogodio za 1:0.

Točku na i stavio je u 90. minuti Sahin koji je krasnim udarcem posve iskosa pogodio za konačnih 2:0.

Najbolje Dinamove prilike bile su one Lukanića iz 12. minute kada pucao iz dobre pozicije malo preko gola te 65. kada je također bio malo neprecizan.

Sljedeći tjedan ponovno se sastaju ovi protivnici, samo u Zagrebu.