Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 05.10.2022, 18:45 h, Stadion Salzburg - Salzburg, gledatelja: 28864
Suci: Andris Treimanis, Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (Latvija)

Branimir Korać • srijeda, 05.10.2022.

Dinamo nije uspio izbjeći poraz u Salzburgu. Domaćin je slavio pogotkom Okafora iz kaznenog udarca, Dinamo je imao prilika za poravnanje, čisti zicer Drmića, pa poništen gol Drmića u 94. minuti, ali na kraju Salzburg ipak slavi...

Junior Adamu
79'
39
Maximilian Wöber
79'
27
Lucas Gourna-Douath
90'+2'

Matthias Jaissle
7
(do 87')
99
(do 79')
Ante Čačić

Dinamo je doputovao u Salzburg nadajući se da može napraviti nešto više, ali za takvo što morao je biti hrabriji i opasniji. Počeo je igrati tek nakon primljenog gola, onda je i izgledao opasno, no na kraju je Salzburg izdržao i slavio 1:0.

U prvom poluvremenu Dinamo je previše griješio iako pogled na statistiku to nije pokazivao. Naime sa statističke strane sve je bilo tu negdje, ali problem je bio taj što se akcija praktički uglavnom odvijala na Dinamovoj polovici.

Srećom po Dinamo, niti Salzburg u prvih 45 minuta nije imao puno prilika. Tek jedna dosta neugodna situacija kada su iskosa pokušali Sučić i Okafor, ali nisu uspjeli nadmudriti odličnog Livakovića.

S druge strane bilježimo sjajan udarac Mišića s više od 20 metara koji je ispod grede iščupao Köhn te kontru u kojoj je pobjegao Ivanušec i imao lošu završnicu.

U drugom dijelu Dinamo je imao i dalje problema s iznošenjem lopte, Salzburg je bio agresivniji i konkretniji i činilo se da je puno bliži golu.

U 55. minuti velika obrana Livakovića. Nakon kornera Šeško je pucao glavom, ali lopta sretno pogađa Livakovića u glavu.

U 68. minuti Salzburg je stigao do vodstva i to nakon Dinamove pogreške.

Ubačena je lopta u 16 metara gdje je Moharrami zaspao i dopustio Ulmeru da mu pobjegne, Dinamov branič bio mu je na leđima, Ulmer pada i sudi se kazneni udarac. Okafor je bio precizan i zabio za 1:0.

Nakon primljenog pogotka Dinamo je napokon proigrao. U 81. minuti čisti zicer imao je Josip Drmić, pogriješio je Pavlović i vraćao loptu vrataru preslabo, Drmić uzima loptu i dolazi posve sam, ali Köhn brani čisti zicer.

Otvorio se Dinamo u potpunosti i imao je i Salzburg zicer nakon kontre preko Šeška, ali Livaković je to fantastično obranio.

Embed from Getty Images

U sudačkoj nadoknadi Drmić zabija glavom, ali iz zaleđa. Vratio se iz zaleđa i bio metar iza igrača, nije ostvario nikakvu prednost, ali pravila su takva da gol nije priznat.

Dinamo gubi utakmicu u Salzburgu i morat će na Maksimiru doći do pobjede. Salzburg definitivno nije nepobjediv, ali Dinamo će morati biti otvoreniji i agresivniji.