Liga prvaka, skupina A, 4. kolo, 06.10.2022, 20:45 h
Paris Saint-Germain 40:31 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao uvjerljiv poraz u Parizu, iznenađenje se nije dogodilo

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.10.2022.

U četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka PPD Zagreb je visoko poražen u gostima kod PSG-a koji je lako slavio s 40:31...

Rukometaši PPD Zagreba nisu bili niti blizu iznenađenju u Parizu iako su na ulasku u zadnjih deset minuta zaostajali pet golova da bi PSG iskoristio brojne pogreške u tom razdoblju i otišao i na plus 11.

Od početka su domaćini pokazali autoritet, bili su bolji protivnik i lakoćom su kontrolirali rezultat.

Na polovici prvog dijela Parižani su krenuli s ozbiljnijim odvajanjem, došli su do osam golova prednosti, a taj plus imali su i na odmoru na kojem su vodili 22:14.

Previše golova Zagreb je primio u prvom dijelu, dobro bi bila došla i koja obrana vratara više, a ne svega tri s koliko su završili prvi dio.

U nastavku susreta Zagreb je uspio doći na minus pet i smanjiti zaostatak uoči same završnice, ali tamo nije uspio dodatno pritisnuti i zaprijetiti povratkom. Nizale su se pogreške, a PSG je sve to lakoćom kažnjavao i ekspresno došao s 33:28 na 40:29.

U redovima PSG-a Kamil Syprzak zabio je devet golova, Ferran Sole šest, a po pet Dainis Krištopans i Elohim Prandi.

Kod PPD-a po četiri gola postigli su Timur Dibirov, Aleks Kavčič i Csaba Leimeter.