Džeko spasio Inter i odveo ga do pobjede, Milan nadmudrio Staru damu

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 08.10.2022.

U devetom kolu Serie A odigrana su tri susreta, a pobjede su upisali Milan i Inter u važnim dvobojima protiv Juventusa i Sassuola...

Nogometaši Milana pobijedili su s 2:0 torinski Juventus u derbiju devetog kola Serie A, koji je odigran u subotu na San Siru.

Nakon uvjerljivog poraza od Chelseaja u Ligi prvaka, Milan je došao do šeste pobjede u novoj sezoni Serie A. Branitelji naslova su svladali Juventus golovima Tomorija (45+1) i Brahima Diaza (54).

Ante Rebić je u igru ušao u 65. minuti zamijenivši Oliviera Girouda.

Milan se sa 20 bodova izjednačio s vodećim dvojcem, Napolijem i Atalantom, a Juventus je sa 13 bodova ostao osmi.

Nogometaši Intera slavili su na gostovanju kod Sassuola u prvoj utakmici kola. Oba pogotka za momčad iz Milana postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko, kojemu su to bili 100. i 101. gol u talijanskom prvenstvu. Džeko je u 44. minuti pogodio za vodstvo Intera. U 60. minuti je Davide Frattesi izjednačio na 1:1, a konačnih 2:1 za Inter Džeko je postavio u 75. minuti.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio je u početnoj postavi Sassuola i igrao do 82. minute, dok kod Intera nije bilo ozlijeđenog Marcela Brozovića.

Inter je petom prvenstvenom pobjedom došao do 15 bodova i privremeno je zasjeo na sedmo mjesto, dok je Sassuolo sa 12 bodova na devetoj poziciji.