SuperSport Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 09.10.2022, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Osijek nastavlja s dobrim nastupima u prvenstvu pa je tako upisao još jednu pobjedu, slavio je u gostima kod Slaven Belupa s visokih 4:0...

Nadao se Zoran Zekić da će Slaven Belupo biti u boljem izdanju i ravnopravan Osijeku, ali dogodilo se sve suprotno. Puno ubojitiji Osječani na kraju su upisali visoku pobjedu 4:0.

Prvi je na susretu zaprijetio Slaven Belupo pokušajem glavom Mioča koji je bio malo neprecizan, a već u sljedećoj minuti gosti vode 1:0. Slobodan udarac s lijeve strane, s 20-ak metara izveo je Caktaš, lopta je odskočila u petercu bez da je itko došao do nje i završila iza leđa Markovića.

Osijek je bio puno mirniji s loptom, konkretniji i opasniji, ali i opet s dosta prostora za podizanje ritma. Slaven je puno griješio i teško dolazi do konkretnih situacija u prvom dijelu.

U zadnjih deset minuta prvog dijela gosti dolaze do još dva pogotka. Prvo je u 35. minuti Osijek poveo s 2:0, Beljo je odnio loptu ispred Božića kojom prilikom se Božić i ozlijedio pogodivši Belju, napadač Osijeka proigrao je Kleinheislera koji mirno zabija.

Tu nije bio kraj mukama Slavena u prvom dijelu, u prvoj minuti sudačke nadoknade Kleinheisler je ubacio u peterac s lijeve strane, Marković odbija loptu, ali samo na nogu Caktaša koji zabija za 3:0.

Odmah na početku drugog poluvremena Caktaš dovršava hat-trick. Gržan je pucao, lopta se od domaćeg braniča odbila točno na nogu Caktaša koji rutinski zabija iz blizine za 4:0.

Do kraja susreta Slaven Belupo je imao dvije konkretne prijetnje preko Žuljevića i jednu preko Mioča, ali domaćin nije došao do pogotka i Osječani visoko slave s 4:0.