SuperSport Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 09.10.2022, 17:10 h, Gradski stadion Velika Gorica

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Serse Cosmi dočekao je prvu pobjedu na klupi Rijeke! U dvoboju momčadi s dna Rijeka je slavila u Velikoj Gorici s 2:0 i došla je do velika tri boda s kojima bježi s dna ljestvice i prepušta posljednje mjesto Goričanima...

Kao što se i očekivalo, Gorica i Rijeka odigrali su vrlo borbenu utakmicu u kojoj ulog nije bio mali, tražili su sva tri boda i jedni i drugi kako bi prekinuli negativan trend i počeli pobjeđivati.

Rijeka je bila uspješnija i uzela je sva tri boda, u drugom poluvremenu iskoristila je dvije situacije i odnijela pobjedu 2:0. Gorica je u još većim problemima, zabetonirana za dno ljestvice s i dalje samo šest osvojenih bodova.

Serse Cosmi tako je dočekao prvu pobjedu na klupi Rijeke dok je Igor Angelovski i dalje u čekaonici.

Prvo poluvrijeme bilo je u redu što se tiče tempa i želje, ali vrlo siromašno prilikama. Niti jedan ozbiljan pokušaj s obje strane, nekoliko poluprilika, ali ništa konkretno.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno drugačije. Otvorenije s obje strane, a tome je pomogao rani pogodak Riječana nakon kojeg se utakmica dodatno otvorila.

U 56. minuti Rijeka je povela. Grgić je odlično asistirao za Ampema koji je bio u 16 metara, primio loptu i prevario Banića te napokon postigao pogodak.

Već u sljedećoj minuti Halilović je bio u sjajnoj prilici, sam pred Banićem, ali vratar Gorice odlično je obranio.

Deset minuta kasnije Goričani ulaze u nove probleme. Pobjegao je Ampem, ušao u 16 metara gdje ga ruši Ndockyt, a nakon VAR provjere gosti dobivaju kazneni udarac. Izveo ga je superprecizno Halilović i od vratnice pogodio za 2:0.

Do kraja susreta Goričani su najbolju priliku imali u 75. minuti kada je Vujnović odlično pronašao u petercu Cruza, ali on je promašio loptu.

Ostalo je 2:0 i Rijeka je napokon probila led i došla do prve pobjede nakon slavlja u Šibeniku u prvom kolu.