Parižani i Benfica iskoristili blamažu Juventusa i napravili ogroman korak prema osmini finala

Branimir Korać • srijeda, 12.10.2022.

U skupini H viđena je pobjeda Maccabija u Haifi protiv Juventusa koji je daleko od željenog izdanja, ali i remi PSG-a i Benfice...

Maccabi Haifa - Juventus 2:0

Juventus nije briljirao prošle sezone, a ove sezone izgleda još lošije. Novi poraz stigao je u Izraelu protiv Maccabija koji ga je svladao s 2:0.

Izraelci su posao odradili u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka, a junak domaćina bio je Omer Atzili koji je postigao oba pogotka.

Maccabi je bio puno agresivniji i željniji pobjede, Juventus dosta usporen i s puno pogrešaka te nije niti zaslužio ništa više od poraza u ovom dvoboju.

Dodatni problem je i ozljeda Angela Di Marije koji je već sredinom prvog poluvremena prisiljen na izlazak iz igre.

Embed from Getty Images

PSG - Benfica 1:1

Najgori mogući scenarij za Juventus uz poraz u Haifi. PSG i Benfica remizirali su 1:1 čime su i jedni i drugi Juventusu pobjedi na pet bodova dva kola prije kraja.

Ovaj susret imao je uvertiru, navodno je ponovno nezadovoljni Mbappe poručio kako želi u siječnju napustiti klub, međutim bez obzira na sve krenuo je od prve minute i u 40. zabio za vodstvo iz kaznenog udarca.

U drugom poluvremenu Benfica je uzvratila istom mjerom. Dosuđen je i njoj kazneni udarac koji u pogodak pretvara Joao Mario.

Inače, Parižani nisu odigrali posebno dobro, stvorili su premalo šansi i Benfica je bila jako dobro postavljena u fazi obrani.