Real Madrid do pobjede u El Clasicu, Modrić ispraćen ovacijama

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2022.

Prvi ovosezonski El Clasico donio je ujedno i prvi poraz Barcelone ove sezone u španjolskom prvenstvu. Real je bio uspješniji s 3:1 i tako je ostao sam na vrhu ljestvice...

Protekla dva prvenstvena kola i dvoboji s Interom u Ligi prvaka, malo su kao uzdrmali Barcelonu jer nije izgledala onako uvjerljivo i razigrano kao u nekim ranijim susretima ove sezone.

Za razliku od dvoboja protiv Intera u kojem se Barcelona nekako uspjela spasiti od poraza i teoretski se održati u utrci za osminu finala Lige prvaka, Pique je preselio na klupu, a u prvih 11 vratio se Kounde, međutim to nije učinilo Barceloninu obranu granitnom.

Real je rano došao do vodstva, već u 12. minuti Karim Benzema pronašao je put do mreže ter Stegena. Vinicius Junior je pucao, ter Stegen odbio loptu, ali samo do Benzeme koji zabija.

Za još bolje raspoloženje Madriđana pobrinuo se koji je lijepim udarcem izvana pogodio za 2:0 u 35. minuti.

Barcelona je bolje izgledala kada je Xavi u drugom poluvremenu poslao na travnjak Torresa, Gavija i Fatija, a upravo je Torres "zagužvao" utakmicu pogodivši u 83. minuti za 2:1.

Embed from Getty Images

Tražila je Barcelona izjednačenje, ali nije do njega došla već je Real još i povećao razliku. U 90. minuti Eric Garcia je pogriješio i skrivio kazneni udarac koji Rodrygo pretvara u konačnih 3:1.

Luka Modrić odradio je vrlo dobrih 78 minuta i ovacijama je ispraćen s travnjaka.