SuperSport Hrvatski kup, 1. kolo, 18.10.2022, 15:00 h, Papuk, Orahovica, gledatelja: 800
Osijek

Osijek nije imao lagan posao u Orahovici, dvojbe otklonjene tek u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • utorak, 18.10.2022.

U susretu prvog kola SuperSport Hrvatskog kupa Osijek je u Orahovici svladao Papuk teže od očekivanja s 2:0...

Petar Kratzl
46'
9
Petar Špoljarić
62'

Tin Jusup
87'

Rene Poms

Osijek je izborio prolaz u osminu finala SuperSport Hrvatskog kupa, ali dosta teško i uz puno muke protiv Papuka iz Orahovice.

Član 3. NL Sjever dobro se branio i Osijek je tek u 91. minuti došao do pogotka kojim je poveo s 2:0 i riješio pitanje pobjednika.

U prvih pola sata pošteno se ispromašivao Ramon Mierez. Argentinac je imao nekoliko pokušaja, ali lopta nikako nije htjela u mrežu.

U 32. minuti Osijek je poveo. Lončar je asistirao Jugoviću, a on s desetak metara zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela još je Mierez zatresao okvir gola udarcem izvana, a susret je ranije zbog ozljede završio za Petra Brleka.

U drugom dijelu nastavili su Osječani s promašajima sve do 91. minuti kada je pucao Barri, vratar odbio loptu, ali do Belje koji postavlja konačnih 2:0.