SuperSport Hrvatski kup, 1. kolo, 18.10.2022, 15:00 h, Stadion Hrvatskih vitezova, Dugopolje

Branimir Korać • utorak, 18.10.2022.

Kao što je Zoran Zekić i upozoravao, Slaven Belupo nije imao nimalo jednostavan posao u gostima kod Solina u prvom kolu SuperSport Hrvatskog kupa...

Silvanus Nimeli
70'
10
Antonio Kaćunko
70'
21
Luka Mamić
70'
25
Domagoj Topić
70'
16
Renato Babić
79'
2
Josip Mijić
92'
Zoran Zekić

Slaven Belupo najviše se namučio od hrvatskih prvoligaša u dosadašnjem dijelu ovosezonskog izdanja SuperSport Hrvatskog kupa. U gostima kod Solina, u susretu igranom u Dugopolju zbog radova na Jadru, Slaven je za prolaz trebao produžetke.

U početku su i jedni i drugi pokušavali, a pogodak je stigao u 23. minuti kada je Jakov Bašić proigrao Žuljevića, a on lijepo zabio izvana za 1:0.

Do kraja prvog dijela opasniji je bio Solin koji je tražio i kazneni udarac zbog potencijalnog igranja rukom u 16 metara, ali Pajač je smatrao kako nema elemenata za penal.

U nastavku susreta domaćin je sve više pritiskao kako se bližio kraj susreta i u 89. minuti je nagrađen. Bivši igrač Gorice Nimely došao je sam pred Čovića i pogodio za 1:1.

U dodatnih pola sata nije se dugo čekalo na pogodak Slavena. U 100. minuti u 16 metara pao je Mudražija, dosuđen je kazneni udarac, a Krstanović zabija za 2:1.

Mogli su gosti riješiti pitanje pobjednika novim pogotkom, ali Hoxha i Krstanović nisu iskoristili dobre prilike i ostalo je 2:1.