SuperSport Hrvatski kup, 1. kolo, 19.10.2022, 15:00 h, Mavrinci, Čavle, gledatelja: 400

Istra 1961 u završnici susreta izborila prolaz protiv Grobničana

Mihaela Bradovski • srijeda, 19.10.2022.

Istra 1961 igrat će u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa nakon što je upisala pobjedu protiv Grobničana 2:1. Do pobjede nije došla lako, tek u završnici susreta došla je do pobjedničkog gola...

Borna Kovačević
27'
4
Franko Bosančić
46'
24
Tin Jurica
59'
25
Din Pozderac
59'
21
Filip Batarelo
83'
Gonzalo Garcia

Član SuperSport Druge NL, Grobničan, pružio je jak otpor Istri 1961 i tek u završnici susreta je pokleknuo. Domaćin se jako dobro branio i Istra je teško pronalazila prolaz do gola.

Domaćin je igrao dobro i nadahnuto, nije ga pogodio niti minus u 20. minuti, vrlo brzo se vratio u utakmicu.

U toj 20. minuti Istra je povela kada je Mumba krasno proigrao Antu Ercega koji zabija za vodstvo.

Ali samo dvije minute kasnije Grobničan se vraća. Galešić je dobro primio loptu koju je poslao Valjan, ušao je u 16 metara i pogodio za 1:1.

U nastavku susreta Istra je pokušavala doći do prednosti i do nje je i došla tek u 85. minuti. Erceg je vratio ubačenu loptu u sredinu gdje je u skoku najviši Kadušić koji zabija za 2:1.

Velika pobjeda Istre kojom je izbjegnuto iznenađenje i izboren prolaz u osminu finala.