SuperSport Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 22.10.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 22.10.2022.

Lokomotiva je stigla do tri vrlo važna boda, prekinula je niz loših rezultata i slavljem protiv Gorice odmaknula je od začelja...

Vrlo važna utakmica za obje momčadi. Lokomotiva se serijom loših rezultata dovela u tešku poziciju i trebala je bodove u ovom susretu kako joj se posljednjeplasirana Gorica ne bi još više približila.

S druge strane Gorica je bila u problemima, na posljednjoj poziciji i mora početi pobjeđivati. Igor Angelovski je u sve težoj situaciji, otkako je preuzeo Goricu, osvojio je samo bod i u kupu teškom mukom prošao Dubravu.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i imala je već u šestoj minuti jako dobru priliku, ali Tucijev pokušaj pogodio je vratnicu, vrlo brzo nakon toga odlično izvana puca i Luka Stojković, ali Banić to brani.

U 32. minuti Lokomotiva je došla do pogotka. Tuci je ubacio s desne strane na glavu Stojkovića koji odmah vraća u sredinu za Kulenovića, a on sa sedam metara precizno puca u donji kut.

Do kraja prvog dijela zaprijetila je još jednom Gorica preko Jurića, ali njegov pokušaj iskosa bio je prejednostavan za Čavlinu.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je odmah zaprijetila preko Aliyua koji puca iskosa malo pokraj gola i već u sljedećoj situaciji Gorica dolazi do poravnanja. Dobra akcija gostiju, lopta stiže u kazneni prostor za Jurića koji odmah pronalazi Fruka, a on s 15-ak metara iskosa gađa suprotni gornji kut.

Dugo se činilo da bi susret mogao tako i završiti, a onda 15-ak minuta prije kraja Stojković dodaje loptu za Goričana, on odlazi u solo prodor, na putu do dobre pozicije za udarac prolazi kroz dvojicu braniča Gorice i efektno poentira u mrežu gostiju.

Do kraja susreta Gorica nije uspjela doći do poravnanja, ostalo je 2:1 za sve veći pritisak na Angelovskog.