Rudeš bez pobjede protiv Dubrave, Cibalia uhvatila priključak

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2022.

Odigrani su susreti 11. kola SuperSport Prve NL, a Rudeš je na svom travnjaku samo remizirao protiv Dubrave što je iskoristila Cibalia i bodovno se izjednačila na vrhu...

Cibalia se važnom pobjedom u Zmijavcima izjednačila na vrhu ljestvice s Rudešom i ponovno uhvatila priključak. U Zmijavcima je sve riješeno u prvih pola sata, Andrija Bubnjar i Robert Perić-Komšić bili su strijelci za tri boda.

Rudeš nije zadržao prednost nad Cibalijom, susret protiv Dubrave je okončan remijem 1:1 iako su gosti imali i fizičko i mentalno pražnjenje u teškom kup dvoboju protiv Gorice. Ovdje su poveli u završnici prvog dijela golom Petera Agbe, Rudeš se vratio na startu drugog dijela pogotkom Dominika Rešetara za konačnih 1:1.

Kustošija je upisala važnu pobjedu protiv BSK-a, slavila je s 5:2 i tako mu je odmaknula na ljestvici. Na poluvremenu je bilo 2:2, strijelci za domaćina bili su Fran Vukelić i Emanuel Nikpalj dok su Dario Pudić i Marko Dobrijević bili strijelci za BSK. U nastavku susreta Kustošija je postigla još tri gola preko Vukelića, Šimuna Grgića i Marija Babića za konačnih 5:2.

Vukovar je odigrao sjajnih 45 minuta protiv Orijenta i već u prvom poluvremenu mu napunio mrežu. Slavio je u konačnici 4:0, a sva četiri gola postigao je u prvom dijelu. Dva puta strijelac je bio Vanja Pelko, a po jednom Robin De Jesus Gonzalez Ruiz i Zinedin Mustedanagić.

Dugopolje je s minimalnih 1:0 svladalo Solin zahvaljujući pogotku Mihaela Mlinarića iz 61. minute susreta. S ova tri boda Dugopolje je uhvatilo priključak sa Solinjanima i sada obje momčadi imaju po 15 bodova.