SuperSport Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 26.10.2022, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu

Hajduk bez milosti prema Gorici, neoprezna obrana skupo stajala goste

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.10.2022.

Hajduk je u odgođenom dvoboju četvrtog kola ugostio Goricu i svladao ju je s 3:1. Susret su obilježile pogreške koje su dovele do pogodaka...

Igor Angelovski još uvijek čeka na prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Gorice. Nakon što je u prošlom kolu poražen u gostima kod Lokomotive, ponudio je ostavku, ali ona je odbijena i Angelovski je nastavio na klupi Goričana.

U gostima kod Hajduka Gorica je bila u statusu autsajdera i očekivanja nisu bila velika, ali ipak se nadala kako može iznenaditi i izbjeći poraz. U ponešto kaotičnom dvoboju, to joj ipak nije pošlo za nogom.

Prvih deset minuta dvoboja obilježile su velike pogreške. Prvo je već u drugoj minuti iskusni Jovičić petljao s loptom u svojih 16 metara, u konačnici ju je izgubio, uzeo ju je Livaja, ostao sam s vratarom i lakoćom zabio za vodstvo.

Unatoč katastrofalnom startu, Gorica je uspjela doći dosta brzo do poravnanja. U devetoj minuti Francois je odlično reagirao, uzeo loptu Krovinoviću kojem je neoprezno dodavao Simić, stoper Hajduka zatim se spetljao na rubu 16 metara, nije zaustavio Francoisa koji dolazi sam pred Sentića i zabija za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena vidjelo se malo toga, imao je Livaja tek dva solidna pokušaja u završnici, no na odmor se otišlo s 1:1.

U drugom dijelu bolji Hajduk. U 59. minuti Jovičić je još jednom tragičar, u 16 metara srušio je Melnjaka i Jović dosuđuje kazneni udarac. Banić je bio na lopti, ali udarac Livaje bio je prejak i preprecizan i hajduk vraća prednost.

U 71. minuti novi pogodak Hajduka. Krovinović je nabacio iz kuta, Awaziem je nadskočio čuvara i glavom pogodio mrežu Gorice.

U završnici je Korca zaradio isključenje zbog igranja rukom, Hajduk je dobio uskoro i još jedan kazneni udarac nakon novog pada Melnjaka, ali ovaj put panenka Livaje nije bila precizna.

Hajduk na kraju odnosi pobjedu 3:1, a Gorica ostaje sa svojim problemima.