Vodeni sportovi

Solaris upisao dva identična poraza na turniru Eurokupa u Šapcu

Branimir Korać • petak, 28.10.2022.

Vaterpolisti Solarisa upisali su i drugi poraz na turniru Eurokupa koji se igra u Šapcu. U drugom kolu bolji je bio Trieste sa 16:6...

Oslabljeni Šibenčani nisu imali šanse protiv vrlo dobre momčadi Triestea. Tršćani su slavili sa 16:6, identičnim rezultatom kojim je Solaris poražen i prvog dana turnira protiv domaćina.

Niti u ovom susretu nije bilo Jerka Penave i Vice Eraka, a prst u oko tijekom susreta zaradio je i Zvonimir Butić što je za njega označilo kraj turnira i još veće muke za trenera Marelju.

Solaris se solidno držao u prvom poluvremenu koje je izgubio s 8:5, ali u nastavku susreta bio je u potpuno podređenom položaju i izgubio je drugo poluvrijeme s 8:1 što je doveli do deset golova razlike na kraju.

Danas će Šibenčani odigrati još jednu utakmicu, a protivnik će biti francuski Aix, susret počinje u 18:30.

Najbolji kod Trsta bili su Giuseppe Valentino s četiri gola te Yusuke Inaba s tri. Kod Solarisa po dva gola postigli su Petar Čondić Kadmenović i Toni Šparada.