SuperSport Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 29.10.2022, 17:30 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Solin)
Osijek
Osijek
Ramon Mierez 85'
1:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Osijek u uvjetima na rubu regularnosti stigao do 'neviđene' pobjede protiv Dinama

Branimir Korać • subota, 29.10.2022.

Osijek je u 15. kolu SuperSport HNL-a stigao do sva tri boda protiv Dinama. U vrlo teškim uvjetima sa slabom vidljivošću Osijek je odnio pobjedu golom Ramona Miereza u završnici susreta...

Serija Ante Čačića u hrvatskom prvenstvu bez poraza je prekinuta. Dinamo je upisao poraz u gostima kod Osijeka 1:0 u vrlo teškom dvoboju.

Bilo je teško za Modre i zbog agresivnog i odličnog protivnika i zbog umora koji je očit nakon velikog broja utakmica, a u konačnici i zbog vremenskih uvjeta.

Gusta magla bila je neprijatelj i Osječanima i Zagrepčanima, ali i gledateljima koji su i s tribina,m a kamoli preko malih ekrana, vrlo malo toga mogli vidjeti.

Osijek je jednostavno bio bolji, agresivniji i u konačnici i učinkovitiji. Upisao je vrlo vrijednu pobjedu koja mu puno znači, definitivan je znak da se Osječani priključuju u borbu za najviše pozicije. Dinamo je upisao prvi poraz,l ali ono što Antu Čačića najviše može brinuti je očit pad energije u momčadi što i ne čudi s obzirom da Dinamo ima najviše odigranih utakmica i u stalnom je pogonu od početka sezone.

Osijek je od početka bio bolji protivnik, željniji pobjede i više je prijetio. Pokušavali su uvijek aktivni i dobri Kleinheisler, zatim i Leovac, Nejašmić, a one najbolje prilike došle su u završnici prvog poluvremena.

U 37. minuti s lijeve strane nabacio je Čeberko, a na drugoj strani bio je sam Caktaš, međutim loše je procijenio loptu i nije na nju dobro došao te iz izgledne pozicije šalje loptu pokraj gola.

U zadnjim trenucima prvog dijela Beljo je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali pogodio je vratnicu, lopta se odbila do Miereza, ali njegov pokušaj sjajno brani Livaković.

U drugom poluvremenu vidljivost je pala gotovo na nulu i bilo je jako teško, pa i nemoguće pratiti događanja na travnjaku.

No Osijek se puno bolje snalazio, nastavio je i dalje raditi pritisak na loptu, Dinamu nije dopuštao da dođe do daha i nagrada je stigla u 85. minuti. Odlična dugačka lopta poslana je za Miereza koji bježi njeopreznom Theophile-Catherinu, ulazi u 16 metara i odlično pogađa za vodstvo domaćina.

Dinamo je tek tada shvatio da mora zaigrati agresivnije prema naprijed i pokušao je doći do poravnanja. Imao je jednu opasnu situaciju kada je nastala gužva u 16 metara, ali domaćini su očistili te je još jednu priliku imao Emreli, ali nije bio precizan.

Osijek je čak još jednom zatresao Livakovićevu mrežu kada je Mance pobjegao u kontru, međutim dosuđeno je zaleđe.

Ostalo je 1:0, potpuno zaslužena pobjeda Osijeka protiv Dinama koji nije bio na potrebnoj razini da bi napravio nešto više u Gradskom vrtu.