Sosa asistirao u preokretu Stuttgarta, raspucani Bayern napunio mrežu Mainza

Branimir Korać • subota, 29.10.2022.

U 12. kolu Bundeslige nakon subotnjih utakmica došlo je do promjene na vrhu ljestvice. Bayern je slavljem protiv Mainza smijenio, barem privremeno, s vodeće pozicije Union Berlin...

U 12. kolu njemačkog prvenstva Stuttgart je stigao do vrlo bitne pobjede kod kuće protiv Augsburga s 2:1. S ova tri boda Stuttgart se izvukao iz zone ispadanja i došao na 15. mjesto približivši se današnjem protivniku na tri boda zaostatka.

Poveo je Augsburg već u četvrtoj minuti pogotkom Niederlechnera, Stuttgart nije mogao zamisliti lošiji starta, ali to ga nije pokolebalo i u 15. minuti stigao je do poravnanja. Borna Sosa sjajno je ubacio, a Serhou Guirassy glavom iz blizine poravnava. Sve do sudačke nadoknade bilo je na semaforu 1:1, a onda je Waldemar Anton dobio pobjedu domaćinu.

Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu za Stuttgart.

Bayern se vratio na vodeću poziciju, barem privremeno nakon što je s visokih 6:2 slavio protiv Mainza. Bavarci su se raspucali i u zadnjih devet utakmica u svakoj od njih zabili su dva ili više pogodaka.

Ovdje su slavili uz šestoricu različitih strijelaca pa su tako mrežu Mainza pogađali Serge Gnabry, Jamal Musiala, Sadio Mane, Leon Goretzka, Mathys Tel i Choupo Moting. Widmer i Ingvartsen samo su ublažili poraz gostiju.

Embed from Getty Images

Odličnu utakmicu odigrali su u Frankfurtu Eintracht i Borussia Dortmund, a završilo je pobjedom Borussije 2:1 iako je Eintracht stvorio pregršt prilika. Kristijan Jakić odradio je cijelu utakmicu.

Borussia je povela sredinom prvog dijela golom Juliana Brandta da bi pet minuta kasnije Daichi Kamada izjednačio. U drugom dijelu Borussijin dragulj Jude Bellingham vratio je vodstvo svojoj momčadi koje je održala do kraja susreta.

Leipzig je stigao do pobjede protiv Leverkusena s 2:0 u susretu u kojem su njegovi napadači u svakom poluvremenu po jednom ugurali loptu u mrežu. I jedni i drugi su u mislima na zadnje kolo grupne faze Lige prvaka i nisu odigrali spektakularnu utakmicu, ali Leipzigu je bilo dovoljno da golovima Nkunkua i Wernera dođe do tri boda.

Kod Leipziga Joško Gvardiol ušao je na početku drugog dijela.

Niko Kovač stigao je s Wolfsburgom tek do treće pobjede. Upisao ju je s visokih 4:0 protiv Bochuma koji ostaje u zoni ispadanja, a Wolfsburg dolazi na 12. poziciju.

Dvostruki strijelac za Wolfsburg bio je Nmecha, a po jedan pogodak dodali su Baku i Wind. Josip Brekalo ušao je u igru u 81. minuti.