PPD Zagreb uvjerljiv protiv Osijeka, ostali susreti ulazili u tijesnu završnicu

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2022.

Paket24 Premijer liga došla je do sedmog kola gdje su u subotu odigrana četiri susreta, ali nije bilo iznenađenja. jedini koji je upio uvjerljivu pobjedu bio je PPD Zagreb...

Rukometaši PPD Zagreba nastavili su sa stopostotnim učinkom slavljem u gostima kod Osijeka s 36:25. Očekivana pobjeda gostiju koji nisu imali nikakvih problema, već u prvom poluvremenu imali su dvoznamenkastu prednost i do kraja su mirno priveli susret i upisali pobjedu.

Raspoložen je bio na golu Aljaž Panjtar s 13 obrana i 50 posto uspješnosti, osam golova zabio je Edin Klis, a sedam Luka Lovre Klarica. Kod Osijeka najbolji je bio David Čičak sa šest golova.

Bjelovar je prekinuo niz utakmica bez pobjede slaveći kod kuće protiv solidnog KTC-a 24:22. Na ulasku u zadnjih deset minuta na semaforu je stajalo poravnatih 19:19 da bi Bjelovar povezao tri gola i odvojio se. U završnoj minuti KTC je preko Vinkovića smanjio na 23:22, no domaćin je izdržao i upisao pobjedu.

Dubravko Grgić sa 17 obrana odigrao je veliku ulogu u pobjedi Bjelovara, a osam golova dodao je Mateo Lukačec. Kod poraženih Marin Šutalo imao je dvije obrane manje, a šest golova zabio je Luka Tandara.

U dvoboju susjeda na ljestvici Dubrava je bila bolja od Metkovića s tijesnih 25:23. Dvije i pol minute prije kraja Hrvoje Batinović je izjednačio, a onda Komljenović i Barbić zabijaju za 24:22 i Dubrava odlazi do pobjede.

17 obrana kod Dubrave imao je Dominik Marković, Ivan Barbić zabio je devet golova, a Marin Lisac sedam. Kod Metkovića šest pogodaka postigao je Josip Čutura.

Poreč se namučio u gostima kod Trogira, ali je ipak izvukao pobjedu 29:28. Ovo je treća uzastopna pobjeda Poreča i treći uzastopni poraz Trogira.

Osam golova kod Porečana postigao je Filip Perić, a kod Trogira po pet golova postigli su Toni Špika, Luka Piteša, Goti Maričić i Roko Trivković.