SuperSport Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 30.10.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
Hajduk

Hajduk imao dva gola prednosti do 88. minute pa spašavao i bod, Tucijev potez karijere

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2022.

Ludnica od utakmice u Kranjčevićevoj u kojoj je Lokomotiva skoro došla do sva tri boda protiv Hajduka. Gubila je 2:0 do 88. minute, uspjela je poravnati, a onda je Sentić s dvije obrane održao Hajduk iznad vode...

Iako je dobar dio utakmice bio teško gledljiv, zadnjih pola sata ipak je ponudilo dramu, golove i prilike. Na kraju Lokomotiva - Hajduk 2:2, a do pobjede su mogli i jedni i drugi.

Hajduk je doputovao u Kranjčevićevu bez Marka Livaje i u prvih 45 minuta to se itekako osjetilo. U tom razdoblju bilo je vrlo malo nogometa s obje strane, tek jedna dobra prilika za Splićane i nepotrebni sukob na kraju prog dijela.

Ta izgledna prilika za hajduk stigla je nakon prekršaja i slobodnog udarca na lijevoj strani, izveo ga je Krovinović, u skoku je za par milimetara kasnio Awaziem i nije uspio ugurati loptu u mrežu, ona prolazi malo pokraj vratnice.

Do kraja prvog dijela bili je puno pogrešaka na obje strane, nije to uopće izgledalo dobro, uzbuđenja je bilo vrlo malo i onda je iz ničega zaiskrilo u završnici prvog poluvremena.

Mikanović je napravio prekršaj nad Stojkovićem, odmah je skočio i krenuo na mladog veznjaka Lokomotive, uhvatio ga za lice dok je ovaj ležao na travi i u sekundi su se tu stvorili i ostali igrači, bilo je tu svega, letjele su šake, bacani igrači na pod, a Lovrić je na kraju odlučio podijeliti samo tri žuta kartona od čega je Grgiću koji je ušao u teren s klupe.

U drugom poluvremenu puno zanimljiviji i sadržajniji dvoboj, a osim prilika na obje strane, stigli su i golovi.

U 59. minuti nemoguće je uspio promašiti Sandro Kulenović. Ubačena nje lopta s desne strane, promašio ju je u sredini Stojković i ona je došla do apsolutno samog Kulenovića koji je na sedam metara, Kalinić već u padu, ali Kulenović puca preko gola.

I odmah je stigla kazna. U 62. minuti Grgić povlači kontru, dodaje za Sahitija koji s 18 metara plasira loptu u donji desni kut. Prethodio je tome prvi zicer Hajduka kojeg je zapucao Mlakar nakon dodavanja Čoline.

Taj pogodak loše je djelovao na Lokose koji vrlo brzo primaju još jedan pogodak. Obrana nije najbolje reagirala, Krovinović je ubacio u peterac s lijeve strane, zakasnio je s uklizavanjem De Haas, a Mlakar šalje loptu u praznu mrežu.

Lokomotiva je imala veliku priliku za smanjenje 15 minuta prije kraja kada Bubanja nije uspio ubaciti loptu u praznu mrežu s 2-3 metra, a loša vijest za Hajduk stigla je u zadnjih deset minuta.

Lovre Kalinić dobio je loptu na nekih 17 metara i prilikom pokušaja ispucavanja popustilo je koljeno i Kalinić je u bolovima ostao na travnjaku.

U zadnjim minutama regularnog dijela Lokomotiva smanjuje na 2:1. Goričan je prebacio loptu u prazan prostor gdje Tuci bježi Awaziemu i ulazi u 16 metara, daje za samog Aliyua na drugoj strani i on zabija za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi, u "Karoglanovom vremenu" Lokomotiva dolazi do poravnanja! Čavlina je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Awaziem je glavom odbija, ali točno na nevjerojatni volej Tucija koji zabija još jedan gol koji će kandidirati za pogodak sezone. Tu nije bio kraj i u narednim minutama Sentić je spasio Hajduk od poraza. Prvo je skinuo čisti zicer Kulenoviću, a zatim i pokušaj Pivarića. Nakon kornera još je odličnu šansu imao de Haas, ali lopta nije htjela u gol.

Završilo je 2:2, do 88. minute Hajduk je imao dva gola prednosti, a na kraju susreta mogao je biti sretan da je uzeo i ovaj bod.