Luka Modrić načeo mrežu Celtica, Courtois obranio penal Juranoviću, Olmo zabio čim je ušao

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 02.11.2022.

Na rasporedu je posljednji dan grupne faze Lige prvaka, a u ranijem terminu dobili smo rasplet u skupini F. Real Madrid potvrdio je prvo mjesto pobjedom protiv Celtica...

Celtic je izgubio sve šanse i za treće mjesto u skupini te je na gostovanju kod Real Madrida mogao igrati neopterećeno i tako pružiti sve od sebe.

Međutim vrlo rano Real je poveo, već u šestoj minuti zatresla se mreža gostiju. U svom kaznenom prostoru rukom je igrao Moritz Jenz te je dosuđen kazneni udarac.

S 11 metara rutinski je loptu poslao u mrežu Luka Modrić.

Celtic se očekivano teško nosio s Realom i niti 15 minuta kasnije novi kazneni udarac. Još jednom igranje rukom, a ovaj put kazneni udarac izveo je Rodrygo i zabio za 2:0.

Treći penal dosuđen je u 35. minuti, Francuskinja Frappart ovaj put dosudila je penal za Škote, loptu je uzeo Josip Juranović, ali Courtois je pročitao njegov pokušaj i obranio ga.

U drugom poluvremenu Real se još malo odvojio, Asensio i Vinicius slali su loptu iza leđa za Harta za visokih 4:0 da bi peti gol postigao Valverde.

U završnici susreta Celtic je smanjio pogotkom Jote iz slobodnog udarca.

U drugom susretu Šahtar je za drugo mjesto trebao pobjedu protiv Leipziga, ali nije dobro počeo.

Već u desetoj minuti Trubin brani pokušaj Wernera, ali lopta se odbija do Nkunkua koji lakoćom zabija.

Pet minuta kasnije loša vijest za Wernera koji je ozlijeđen i morao je napustiti igru.

Drugo poluvrijeme donijelo je nova dva pogotka za goste, Andre Silva i Szoboszlai bili su precizni.

U 68. minuti u igru je ušao Dani Olmo i odmah je zabio za 4:0 što je sigurno jedan od najbržih golova nakon ulaska u igru.

U konačnici Real prvi, Leipzig drugi, Šahtar ide u Europsku ligu.

Luka Modrić igrao je do 66. minute, Juranović cijelu utakmicu, Gvardiol također, a Đurasek je ušao u 59.