SuperSport Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 04.11.2022, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina, Nikola Kečkiš, Ivan Janić
1:0(0:0) Gorica
Gorica

Gorica nikako do pobjede, Istra 1961 slavila na Drosini

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 04.11.2022.

16. kolo SuperSport HNL-a otvorile su Istra 1961 i Gorica, a domaćin je odnio minimalnu pobjedu pogotkom u 90. minuti susreta...

Baš ništa ne polazi Goričanima za rukom. Na gostovanju u Puli činilo se da imaju barem bod u rukama, nije puno, ali za Goricu svejedno barem nekakav pomak. Međutim u 90. minuti primaju Goričani pogodak i bilježe novi poraz te još jedan udarac za ionako dobrano uzdrmano samopouzdanje.

Bio je to dosta ravnopravan dvoboj, vrlo borben, ne posebno kvalitetan, ali taman negdje u rangu onog što se moglo i očekivati. Istra sigurno manje opterećena nego gosti kojima, iako je još puno bodova u igri, itekako gori pod petama.

Prvo poluvrijeme donijelo je malo uzbuđenja, prve minute donijele su prekid nakon huliganskog ispada od strane domaćih navijača koji su prema Baniću bacili petardu.

Prva konkretnija prilika stigla je u 28. minuti kada Banić brani pokušaj vrlo nezgodnog Boultama, a u 40. minuti Istra je bila najbliže pogotku. Hujber je ubacio s lijeve strane prema Ercegu koji u padu dolazi na loptu i šalje je u gredu.

Do kraja prvog poluvremena na drugoj strani zaprijetio je i Korca, ali Majkić je bio oprezan.

U drugom poluvremenu Hujber je odmah propustio jednu krasnu priliku kada je došao do lopte naklon što ju je loše očistio ispred svog gola Francois, pucao je iskosa, ali pokraj vratnice.

Gorica je imala jako dobru priliku u 70. minuti kada je Jurić ubačenu loptu poslao do Pršira, a on iz odlične pozicije nije dobro zahvatio loptu i ona ide pokraj gola.

Kada se činilo da će završiti bez pobjednika Istra dolazi do pogotka. Dubinsku loptu krasno je primio Bakrar koji je pobjegao neopreznom Krizmaniću, primanje je bilo savršeno, prebacio si je samo loptu na lijevu nogu s kojom pogađa u suprotni kut s 13-14 metara.

Ostalo je 1:0, Istra bilježi važnu pobjedu, a Gorica je u još većim problemima i bodovno i samopouzdanjem.