Split i drugi put ove sezone svladao Cibonu, odluka u produžetku

Branimir Korać • petak, 04.11.2022.

Košarkaši Splita stigli su do druge ovosezonske pobjede u ABA ligi i ujedno druge pobjede u susretima s Cibonom. Ovaj put na Gripama su slavili nakon produžetka s 82:74...

Split i Cibona odigrali su zanimljiv dvoboj na Gripama koji je završio pobjedom Splita u produžetku 82:74. Nakon što je Split bio bolji na startu hrvatskog prvenstva, bio je bolji i u ABA ligi. Druga je to pobjeda Splita zaredom protiv Cibone nakon što je Cibona imala četiri uzastopne pobjede u međusobnim dvobojima, a prije toga serija Splita trajala je čak deset utakmica.

U ovom dvoboju mogli su i jedni i drugi riješiti potanje pobjednika u 40 minuta. Imali su priliku na kraju regularnog dijela, ali nisu je iskoristili.

Tijekom 40 minuta momčadi su se puno puta izmjenjivale u vodstvu, a niti u jednom trenutku nije bilo više od četiri poena prednosti za bilo koju momčad.

U završnici susreta, 20 sekundi prije kraja kod vodstva Splita 67:66 dosuđena je nesportska nad Kapustom koji ubacuje jednom slobodno, ali promašuje napad nakon toga, Cibona dobiva loptu, ali je ubrzo gubi i ostaje bez šuta za pobjedu.

Susret je otišao u produžetak gdje je Split bio znatno bolji, napravio vrlo brzo seriju 11:0 te je na kraju odnio pobjedu 82:74.

Split su predvodili Shannon Shorter s 23 poena, sedam skokova i pet osvojenih lopti te Dominik Mavra s 20 poena i osam asistencija. Kod Cibone Krešimir Radovčić ubacio je 12 poena, a Filip Bundović 11 poena uz pet skokova.