SuperSport Hrvatska nogometna liga, 16. kolo, 06.11.2022, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović (svi Split)

Lamine Ba Varaždinov tragičar, Rijeka iskoristila igrača više i glatko slavila

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

Rijeka je stigla do sva tri boda na neugodnom gostovanju kod Varaždina, cijelo drugo poluvrijeme imala je igrača više, znala je to iskoristiti i slavila je s 3:0...

Uoči današnjeg dvoboja u Varaždinu atmosfera u momčadima bila je potpuno različita. Varaždinci puni samopouzdanja nakon dobrih igara i rezultata, a s druge strane uznapredovala nervoza u Rijeci nakon novih posrtaja i portaza.

Ipak, dvoboj u Varaždinu raspleo se suprotno stanju uoči susreta, puno toga išlo je na ruku Rijeci i ovaj put znala je to i iskoristiti.

Varaždinci su ušli oslabljeni u susret, ali u prvom poluvremenu izgledali su ipak opasnije, puno konkretniji i izravniji u napadu, gosti su dolazili do 16, ali su jako komplicirali.

Rijeka je bolje krenula i u prvih deset minuta tri puta zaprijetila preko Grgića, Vrančića i Smolčića, no pogodaka nije bilo.

Veliku priliku gosti su propustili u 19. minuti kada je Grgić iskosa došao pred Zeleniku, imao je na rubu peterac Frigana koji je samo čekao da postavi nogu i pošalje loptu u praznu mrežu, ali Grgić loše odlučuje, puca prema suprotnom kutu - neprecizno.

Nakon toga počeo se buditi Varaždin i sve opasnije prijetiti prema Labroviću. Dobre situacije ostale su neiskorištene kada su Labrovića testirali Pilj i Brodić, a posebno ona kada je Kolarić sjajno ubacio u peterac prema Periću, a on ide mlako prema lopti i ne gura je u praznu mrežu.

U 45. minuti Varaždin ostaje s igračem manje. Vukčević je pobjegao po lijevoj strani, Ba ga nije uspio zaustaviti regularno već prekršajem na ulasku u 16 metara i Duje Strukan isključuje Varaždinovog braniča.

S igračem više Rijeka je odmah došla do vodstva već u prvom napadu u drugom dijelu. Ampem je napravio veliki posao po lijevoj strani, riješio se dvojice čuvara, ubacio u kazneni prostor gdje sa šest, sedam metara Frigan prolazi kroz dvojicu i trese mrežu.

Rijeka je s igračem više ipak imala nešto više samopouzdanja pa je i češće prijetila, ali tek u završnici susreta došla je do novih pogodaka i tako prelomila susret.

Odmah nakon ulaska u igru Obregon je propustio čisti zicer, zatim je pokraj gola pucao i Selahi da bi u 85. minuti Damjan Pavlović dobio loptu na 17 metara, odmah je vidio prazan prostor na desnoj strani u koji je dolazi Selahi, dodao mu je loptu, a ovaj gađa bliži gornji kut.

Na samom kraju susreta Vrančić izvodi prekid s lijeve strane, Mateo Pavlović puca glavom na drugoj stativi, Zelenika odbija, ali samo do Grgića kojem nije teško povisiti na 3:0 svoje momčadi.

Bio je to i konačan rezultat, Rijeka napokon odnosi pobjedu za malo dobre atmosfere uoči kupa u Bijelom Brdu pa zadnjeg ovogodišnjeg kola protiv Dinama.