SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 08.11.2022, 14:00 h, Bjelovar, Gradski stadion

Mihaela Bradovski • utorak, 08.11.2022.

Hajduk je uspješno odradio posao protiv Mladosti iz Ždralova te ju je eliminirao s 2:0 u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa...

Marko Guja
60'
11
Fran Kožarić
60'
12
Ivan Bošnjak
74'
17
Bruno Kunštek
74'
16
Franko Čordaš
84'

Mislav Karoglan

U Bjelovaru iznenađenja nije bilo, Hajduk je mirno odradio posao protiv Mladosti iz Ždralova, no imao je ozbiljniji posao nego što je to bio slučaj u prvom kolu kada se prošetao kroz Cvetkovac.

Ništa čudno, Mladost je ipak znatno kvalitetnija momčad od Tehničara i očekivalo se da će pružiti Hajduku jači otpor.

U konačnici završilo je 2:0, uz malo više koncentracije moglo je biti i znatno uvjerljivije, ali imala je i Mladost svoje prilike, najveću iz kaznenog udarca koji nije realizirao Ivan Baraban.

Hajduk je prvi put zaprijetio u 11. minuti preko Krovinovića koji je odlično opalio izvana s nekih 25 metara, a lopta je pogodila gredu.

Polako je Hajduk pritiskao, sve više lopta je bila u 16 metara domaćina, a u 33. minuti stigao je pogodak. Livaja je napravio većinu posla, prošao je liveom stranom kaznenog prostora i nabacio elegantno na drugu vratnicu gdje Mlakar samo mora glavom poslati loptu u praznu mrežu.

Šest minuta kasnije već je 2:0. Lopta je došla do Melnjaka na rubu 16 metara, a on krasno gađa u suprotni kut i lopta od vratnice ide u mrežu.

U tim trenucima Mladost je malo pala, prijetio je još koji pogodak i dobro je za domaćina da je ubrzo stigao odmor.

U drugom dijelu, u 56. minuti, najveća prilika za Mladost. Awaziem je igrao rukom u svojih 16 metara i dosuđen je kazneni udarac. Loptu je uzeo Baraban, ali nije dobro pucao i Sentić brani taj pokušaj.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, više pred vratima Ilinčića, no rezultat se više nije mijenjao. Hajduk je mirno odradio posao i prolazi u četvrtfinale.