SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 09.11.2022, 13:00 h, Bijelo Brdo
Suci: Jakov Titlić, Hrvoje Radić, Kristijan Kuduz
Gabriel Antonio Lunetta 7'
Rijeka

BSK iz Bijelog Brda apsolutno zasluženo izbacio Rijeku iz Kupa!

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2022.

Iznenađenje u Bijelom Brdu! Rijeka je gostovala kod BSK-a i upisala poraz 2:1 te se tako oprostila od natjecanja u kojem je prošle sezone bila u finalu...

Sinan Sinanovic
60'
10
Hrvoje Ilić
60'
29
Dario Pudić
73'
4
Doni Grdić
79'
Serse Cosmi

Novi šamar za Riječane. U mizernoj sezoni za koju je zaslužan amaterski i očajno odrađen prijelazni rok, Rijeka se ujedno oprostila od SuperSport Hrvatskog kupa upisavši poraz od BSK-a s 2:1.

Gostovanje u Bijelom Brdu je puno teže nego što se predstavljalo, riječ je o vrlo neugodnoj momčadi koja igra dobar nogomet, igra na umjetnoj travi, ima dosta igrača koji imaju iskustva s igranjem i na višoj razini. Uostalom, Finamo je ne tako davno jedva jedvice izborio prolaz s(p)retnim golom Oršića ozravno iz kornera.

U današnjem susretu, netko tko slabije prati domaći nogomet, teško bi mogao razlučiti tko je tu član prvog, a tko drugog ranga hrvatskog nogometa.

U petoj minuti BSK je odlično zaprijetio, Čikvar je dobio loptu na desnoj strani pred golom, pucao, Zlomislić odbio točno u vratnicu.

Dvije minute kasnije Rijeka vodi. Po desnoj strani prolazi Grgić, ubacuje u kazneni prostor gdje je najviši Lunetta čiji udarac glavom od vratnice završava u mreži.

Međutim domaćini nisu potonuli i stigli su vrlo brzo do poravnanja. U 11. minuti Tokich je dobio loptu u 16 metara, odlično se riješio Smolčića i pogodio mrežu Zlomislića.

Do kraja prvog dijela Rijeka je imala tek jedan slabašni pokušaj Hodže dok je domaćin imao opasnije pokušaje.

U drugom dijelu kod Rijeke je bilo sve u znaku one puno zuje malo meda daju. Premalo konkretnosti, potpuno bezopasni, više su oni izgledali kao momčad koja jedva čeka produžetke nego domaćin.

Na drugoj strani opasni Jang je sporadično radio probleme, a sudjelovao je u pogotku za 2:1 domaćina. Povukao je još jednom napad, došao do 18 metara gdje je isprva ostao bez rješenja, ali uočio je dolazećeg Pudića koji prima loptu, namješta se na udarac i pogađa u donji kut.

Do kraja susreta nije bilo promjena i domaćin je zasluženo proslavio ovaj veliki uspjeh.