Rafael Nadal krenuo porazom, Fritz slavio u dva seta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.11.2022.

Rafael Nadal upisao je poraz na startu Zelene skupine ATP Finalsa. Taylor Fritz odnio je pobjedu u dva seta...

Taylor Fritz drugi put ove godine upisao je pobjedu protiv Rafaela Nadala. Svladao ga je u finalu Indian Wellsa sa 6:3, 7:6, a na ATP Finalsu bio je bolji sa 7:6, 6:1.

Nadalu je ovo treći uzastopni poraz i to treći poraz u nizu od Amerikanaca. Nakon što su ga svladali Frances Tiafoe i Tommy Paul, sada je to učinio i najopasniji među njima Taylor Fritz.

Prvi Amerikanac na završnom turniru od 2018. godine i Johna Isnera, odigrao je jako dobar meč, nije Nadalu dopustio nijednu break loptu, a s druge strane bio je opasan na reternu.

U prvom setu Nadal je spasio tri break lopte, jednu u trećem gemu te dvije vezane u sedmom. Set je odlučen u tie-breaku u kojem je Fritz krenuo s 3:0 i nije ispuštao stečenu prednost.

U drugom setu Nadal je izgubio servis kod 2:1, a onda je Frit opako pritisnuo i kod 4:1. Imao je tu u maratonskom gemu pet break lopti, uspio doći do duplog breaka i priči je bio kraj.

Fritz tako bilježi prvu pobjedu, a Nadal poput Auger-Aliassimea kreće porazom.