Kamerunci uoči odlaska u Katar remizirali protiv Paname

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 18.11.2022.

U Abu Dhabiju su nogometne reprezentacije Kameruna i Paname odigrale prijateljsku utakmicu koja je završila bez pobjednika 1:1.

Kamerun je tako najavio odlazak na Svjetsko prvenstvo bez pobjede u posljednje četiri prijateljske utakmice. Prije ovog remija Kamerun je poražen od Uzbekistana (0:2) i Južne Koreje (0:1), dok je odigrao neodlučeno još protiv Jamajke (1:1).

Najbolji kamerunski strijelac Eric Maxim Choupo-Moting je u igru ušao u 46. minuti, a u 48. je zabio za 1:1. Choupo-Moting je u posljednjih devet utakmica za Bayern na čak njih osam postigao pogodak ili dva. Na konačnih 1:1 je izjednačio Michael Murillo u 55. minuti.

Na Svjetskom prvenstvu Kamerun se nalazi u iznimno teškoj skupini G. Suparnici će mu biti Švicarska, Brazil i Srbija, a prvenstvo Kamerunci otvaraju 24. studenoga utakmicom protiv Švicaraca.