SP 2022., skupina C, 2. kolo, 26.11.2022, 14:00 h, Education City Stadium, Doha
Suci: Wilton Sampaio, Bruno Boschilia, Bruno Pires (Brazil)
2:0(1:0) Saudijska Arabija
Saudijska Arabija

Saudijska Arabija propustila sjajnu priliku, Poljska uzela velike bodove

Branimir Korać • subota, 26.11.2022.

U susretu drugog kola Svjetskog prvenstva Poljska je upisala vrlo vrijednu pobjedu slaveći s 2:0 protiv Saudijske Arabije. Saudijci su bili bolji, ali Zielinski i Lewandowski su ipak osigurali pobjedu Poljacima...

Jakub Kaminski
63'
23
Krzysztof Piatek
71'

Nawaf Al-Abed
46'
2
Sultan Al-Ghannam
65'
20
Abdulrahman Al-Aboud
85'
24
Nasser Al-Dawsari
85'
19
Hattan Bahebri
90'+5'
Herve Renard

Saudijska Arabija imala je ogromnu priliku izboriti prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva. Pobjeda protiv Argentine u kombinaciji remija Meksika i Poljske, Saudijcima je omogućilo da sa šest bodova nakon drugog kola i matematički budu u osmini finala, ali to se ipak nije dogodilo.

Iako su Saudijci bili bolji praktički cijelim tijekom dvoboja, Poljska je ipak slavila s 2:0. Poljaci su iskoristili dvije prilike koje su se ukazale, a Saudijcima je nedostajala mirnoća u završnici, imali su puno prilika, ali lopta nije htjela u gol.

Saudijci su prvi zaprijetili kada je u 13. minuti Mohamed Kanno iskosa pokušao,. ali Szczesny to brani.

Poljaci su prvi put zaprijetili u 26. minuti kada je probao Bielik, nije zabio, ali zato je gol stigao u 39. minuti. Lewandowski je prvi pokušao, ali nije dobro zahvatio loptu. Ipak, spriječio je da ode u gol aut, vratio je pred gol za Zielinskog koji nema težak posao.

Pet minuta kasnije kazneni udarac za Saudijsku Arabiju. U 16 metara srušen je Al Shehri, ali Al Dawsari ne puca dobro i Szszesny brani.

I u nastavku susreta Saudijci bolji, nizali su prilike, pritisnuli su Poljsku, ali Poljaci su se odlično obranili.

Kada već Saudijci nisu mogli do pogotka, do njega su došli Poljaci. Pogreška zadnje linije Saudijske Arabije, Lewandowski je tu da tu loptu pokupi i proslijedi u mrežu, za svoj prvi pogodak na svjetskim prvenstvima.

Do kraja susreta Saudijska Arabija ostala je i bez počasnosg pogotka i upisala je poraz 2:0.