Zupcu double-double u preokretu Clippersa, vratio se Bogdanović

Branimir Korać • srijeda, 30.11.2022.

Noćas su u NBA ligi na rasporedu bila samo tri susreta, a dva su obilježila nastup hrvatskih igrača. Ivica Zubac bio je dobar u pobjedi Clippersa, a Bogdanović se vratio nakon kraće pauze u porazu Detroita...

Los Angeles Clippersi upisali su gostujuću pobjedu kod Portland Trail Blazersa sa 118:112. I jedni i drugi imaju dosta problema s izostancima, a ovdje je ključnu ulogu igrala klupa Clippersa koji su u zadnjoj dionici predvodili veliki preokret Clippersa.

U konačnici Norman Powell, bivši igrač Portlanda, ubacio je 32 poena, Reggie Jackson dodao je 24 uz 12 asistencija i sedam skokova, a Ivica Zubac za 28 minuta dodao je 12 poena (5/8 za dva, 2/2 slobodna) uz 13 skokova i dvije osvojene lopte.

Kod Portlanda Anfernee Simons ubacio je 37 poena (9/16 trica), a Jerami Grant 32 (5/11 trica).

Dallas Mavericksi su upisali pobjedu protiv Golden State Warriorsa sa 116:113. Tricu za vodstvo minutu i 50 sekundi prije kraja ubacio je Tim Hardaway i nakon toga Dallas više nije ispuštao vodstvo.

Novu sjajnu utakmicu odigrao je Luka Dončić s 41 poenom, 12 skokova i 12 asistencija dok je Hardaway dodao 22 poena. Kod poraženih Stephen Curry ubacio je 32 poena uz po pet skokova i dodavanja, a Jonathan Kuminga dodao je 14 poena i deset skokova.

Detroit Pistonsi teško su stradali na svom parketu protiv New York Knicksa. Gosti su odnijeli pobjedu 140:110, a sve je bilo vrlo brzo riješeno i pobjednik poznat.

Nakon što je propustio jednu utakmicu zbog ozljede, Bojan Bogdanović vratio se na parket, odigrao 19 minuta i ubacio 13 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri, 4/6 slobodna). S 19 poena najefikasniji je bio Isaiah Stewart.

Kod Knicksa Julius Randle je upisao 36 poena i sedam skokova.