SP 2022., nokaut faza, Osmina finala, 06.12.2022, 20:00 h, Lusail Stadium, Al Daayen
Suci: César Arturo Ramos Palazuelos, Alberto Morín Méndez, Miguel Ángel Hernández Paredes (Meksiko)

Branimir Korać • utorak, 06.12.2022.

Portugal je upisao najuvjerljiviju pobjedu u osmini finala Svjetskog prvenstva. Slavio je s čak 6:1 protiv indisponirane Švicarske koja nije pronalazila odgovor na igru raspoloženih Goncala Ramosa i društva...

Cristiano Ronaldo
73'
21
Ricardo Horta
73'
16
Vitinha
73'
18
Ruben Neves
81'
15
Rafael Leao
87'
Eray Comert
46'
9
Haris Seferović
54'
6
Denis Zakaria
54'
19
Noah Okafor
66'
26
Ardon Jashari
89'
Murat Yakin

Portugal je bez Cristiana Ronalda odigrao svoju daleko najbolju utakmicu na ovom Prvenstvu. Slučajnost? I ne. Portugalci bez Ronalda izgledaju puno bolje i opasnije i možda bi im najveću uslugu napravio kada bi se uvrijedio i napustio Katar, ma koliko god to ružno zvučalo.

Švicarska nije imala šanse protiv ovako raspoloženih Portugalaca predvođenih raspucanim Goncalom Ramosom. Upravo Ramos dobio je priliku ispred Ronalda koji je ostao na klupi, a uzvratio je s tri pogotka.

U 17. minuti Portugal je poveo majstorskim golom Ramosa koji je dobio loptu u 16 metara i ne baš iz najlakše pozicije pogodio pod gredu u kut.

Švicarci nisu imali nekih posebnih prilika, a drugi gol Portugala stigao je u 33. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, najviši u skoku bio je Pepe koji šalje loptu u mrežu za 2:0 na odmoru.

U prvih deset minuta drugog poluvremena Portugal postiže još dva gola. U 53. minuti Diogo Dalot ubacio je s desne strane, a Ramos na prvoj vratnici iz blizine, iz prve, poslao loptu još jednom u švicarsku mrežu.

YU 55. minuti stigao je i četvrti pogodak, Raphael Guerreiro povisio je na 4:0.

Ubrzo je stigao i jedini švicarski gol, Akanji je postigao pogodak za 4:1 nakon što je postao sam na drugoj vratnici.

Do kraja susreta Ramos je kompletirao hat-trick, a Rafael Leao postavio konačnih 6:1 za prolaz Portugala.