SP 2022., nokaut faza, Četvrtfinale, 09.12.2022, 20:00 h, Lusail Stadium, Al Daayen
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Pau Cebrián Devis, Roberto Díaz Pérez Del Palomar (Španjolska)
Argentina

Argentina u drami preko jedanaesteraca do prolaska u polufinale!

Mihaela Bradovski • petak, 09.12.2022.

Hrvatska će u polufinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Argentine koja je bila bolja od Nizozemske u raspucavanju s 11 metara...

Steven Berghuis
46'
20
Teun Koopmeiners
46'
9
Luuk de Jong
65'
19
Wout Weghorst
78'

Leandro Paredes
67'
3
Nicolas Tagliafico
78'
6
German Pezzella
78'
22
Lautaro Martinez
82'
4
Gonzalo Montiel
106'
11
Angel Di Maria
112'
Lionel Scaloni

Argentina je težim putem došla do polufinala Svjetskog prvenstva. Nakon što je u prvom četvrtfinalu Hrvatska izbacila Brazil, u drugom četvrtfinalu Argentina je eliminirala Nizozemsku također na jedanaesterce.

Iako se nije igralo loše, bilo je vrlo dinamično, a prva prava prilika ujedno je bila i pogodak i to tek u 34. minuti. Krasno dodavanje Messija kroz obranu Nizozemske, savršeno za utrčalog Molinu koji dolazi sam pred vratara i zabija za 1:0.

Molina je ujedno dao Argentini veliku psihološku prednost i Nizozemska nije uspjela doći do prave prilike.

Kada je u 71. minuti dosuđen kazneni udarac nakon što je Dumfries srušio Acunu, a Messi zabio za 2:0, činilo se da će to biti to i da Argentina neće ispustiti polufinale.

Louis van Gaal tada povlači odličan potez i šalje u igru Wouta Weghorsta koji mu to vraća na najbolji način.

U 83. minuti s desne je strane ubacio Berghuis, a nekoliko minuta nakon što je ušao u skoku je pred Martinezom najviši Weghorst koji glavom šalje loptu u mrežu.

U desetoj minuti sudačke nadoknade Nizozemska se vraća! Krasno proigravanje iz slobodnog udarca, loptu dobiva Weghorst koji zabija praktički u zadnjim sekundama utakmice.

U produžecima je opasnija bila Argentina koja je stvorila niz opasnih prilika, ali nije došla do pogotka.

U raspucavanju s 11 metara Martinez je odmah obranio pokušaje Van Dijka i Berghuisa i Nizozemska se nije uspjela potpuno vratiti u utakmicu.