SP 2022., nokaut faza, Četvrtfinale, 10.12.2022, 20:00 h, Al Bayt stadion, Al Khor

Mihaela Bradovski • subota, 10.12.2022.

Poznat je i drugi polufinalni par Svjetskog prvenstva. Francuska će igrati protiv Maroka nakon što je u večernjem terminu, u posljednjem susretu četvrtfinala, Francuska s 2:1 svladala Englesku.

Mason Mount
79'
10
Raheem Sterling
79'
11
Marcus Rashford
85'
7
Jack Grealish
90'+8'
Kingsley Coman
79'

Didier Deschamps

Francuska je odnijela bitku protiv Engleske, u vrlo dinamičnom i otvorenom dvoboju na kraju je slavila s 2:1. Uspjeli su Englezi zaustaviti Kyliana Mbappea, ali nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Francuska je prva došla do pogotka i to već u 17. minuti. Veznjak madridskog Reala Aurelien Tchouameni dobio je loptu na više od 20 metara, nije previše razmišljao već je opalio u sam kut te donio Francuskoj vodstvo.

Engleska je nakon primljenog gola krenula po poravnanje te je zaprijetila preko Shawa iz slobodnog udarca, zatim je i Kane u nekoliko navrata prijetio, ali mreža se nije tresla i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Odmah na startu drugog dijela Englezi su opasno zaprijetili preko poduzetnog Bellinghama, obranio je to Lloris, ali u 52. minuti najbolja prilika za Englesku.

Tchouameni je srušio Saku i douđen je kazneni udarac. Loptu je uzeo Kane, pucao vrlo snažno i pogodio za 1:1.

Engleska je bila bolja i nizala je prilike, vrlo blizu pogotku bili su Maguire i Kane, ali sve do zadnjih 15 minuta kada se Francuzi bude.

U 77. minuti Giroud iz teške pozicije jako dobro puca, ali Pickford brani da bi u sljedećoj minuti Giroud ipak bio precizniji i glavom pogodio.

Nakon što je Francuska povela, Englezi su krenuli po novo poravnanje. U 81. minuti zaradili su kazneni udarac,Hernandez je vrlo neoprezno ušao u Mounta, ali Kane s 11 metara puca snažno i preko gola.

Do kraja promjena nije bilo i Francuska ide u polufinale.