Hajduk na Poljudu u golijadi upisao pobjedu protiv Schalkea

Mihaela Bradovski • petak, 16.12.2022.

Nogometaši Hajduka u prijateljskom susretu ugostili su Schalke i upisali su pobjedu 4:3...

Hajduk je odradio prvu prijateljsku utakmicu u pripremama za nastavak sezone, na Poljudu je gostovao Schalke, a Splićani su odradili dobru utakmicu i upisali pobjedu 4:3.

Snažno je Hajduk otvorio utakmicu i odmah došao do prilike koju nije iskoristio, Sahiti nije realizirao zicer.

Pogodak je ipak stigao sredinom prvog dijela. Sahiti je ubacio u sredinu gdje je Ćubelić koji iz blizine zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Schalke je stigao do preokreta, prvo je Sebastian Polter izjednačio, a onda izborio kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Marius Bülter.

U drugom dijelu Hajduk je odmah došao do poravnanja. Kao i na početku susreta pobjegao je Sahiti, samo što je ovaj put bio precizan i zabio.

Obrana Schalkea ponovno je kapitulirala u 61. minuti kada je Pukštas pred golom pronašao samog Biuka, a on lako zabio.

Deset minuta kasnije mladi Luka Vušković povisio je na 4:2. Do kraja susreta Schalke je samo smanjio na konačnih 4:3 preko Soichira Kozukija.

Ostalo je 4:3, a Hajduk još očekuje i pripremni dvoboj protiv Auxerrea.

Hajduk: Sentić, Lovrencsics, Awaziem, Prpić, Melnjak, Fossati, Pukštas, Krovinović, Biuk, Sahiti, Ćubelić. (Još su igrali: Lučić, Borevković, Simić, Šarić, Krolo, Mikanović, Hrgović, Antunović, Vrcić, Vušković.)