Nastavlja se negativan niz Seville i bez Rakitića u kadru

Petar Jenjić • petak, 30.12.2022.

Odigrane su tri utakmice 15. kola španjolske La Lige. Svoj niz bez pobjede nastavila je Sevilla, Getafe je svladao Mallorcu, dok je remi bio i na utakmici Cadiza i Almerije...

Getafe je na domaćem terenu s 2:0 svladao Mallorcu te tako došao do četvrte pobjede sezone. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu te tako srušila gostujuću momčad koja prethodnih pet utakmica nije znala za poraz.

Oba gola postigao je Borna Mayoral, prvi u 51., a drugi u 78. minuti. Tako se po drugi puta otkako je u Primeri dva puta upisao u strijelce u jednoj utakmici.

Sevilla nikada u povijesti Primere nije uspjela slaviti na tri uzastopna gostovanja kod Celte Vigo. Tako je bilo i večeras, s obzirom na to da je susret završio 1:1, a klub iz Andaluzije i šestu utakmicu zaredom ostao bez pobjede.

Gabri Veiga zabio je za domaćina u 33. minuti. Četvrti je to njegov gol u prvenstvu ove sezone, a nijedan U-21 igrač nije zabio više od njega.

Konačan rezultat postavio je Kike Salas u 54. minuti. Sevilla je tako postala jedna od tri ekipe u prvenstvu kojoj su dva 20-godišnja igrača, ili mlađa, postigla golova. Osim njih to su ostvarili i Barcelona i Girona.

U završnici utakmice Sevilli je otežao i drugi žuti karton Josea Angela Carmona. Ivan Rakitić nije bio u konkurenciji za nastup zbog izravnog crvenog kartona zarađenog u prošlom kolu.

Istim rezultatom završio je i susret Cadiza i Almerije. Gonzalo Melero doveo je goste u vodstvo u završnim minutama prvog poluvremena, a konačan rezultat u 83. minuti postavio je Lucas Perez.

Cadiz je još uvijek u zoni ispadanja s 12 bodova, dok Almeria ima pet bodova više.