La Liga, 15. kolo, 30.12.2022, 21:30 h
Valladolid
Valladolid 0:2 Real Madrid
Real Madrid

Benzemini golovi odveli Real Madrid do pobjede u Valladolidu, Modrić sudjelovao kod gola

Branimir Korać • petak, 30.12.2022.

Real Madrid vratio se prvenstvenim obvezama pobjedom u gostima kod Valladolida. Odličan posao Madriđana koji su na neugodnom gostovanju slavili golovima Karima Benzeme...

Nisu u Madridu niti očekivali jednostavan posao. Znalo se da je Valladolid neugodan protivnik i gosti su oprezno prišli ovom dvoboju, a na kraju su slavili golovima iz drugog poluvremena. Oba puta precizan je bio Karim Benzema.

Desetak minuta je trebalo da se zahukta igra na stadionu u Valladolidu i krenu prva uzbuđenja.

Odmah sporna situacija. U kaznenom prostoru domaćina, nakon ubačaja s lijeve strane rukom je igrao Joaquin Fernandez, zaustavio je loptu u trenutku kada je ona išla na potpuno samog Benzemu i dojam je da je Real tu oštećen.

U 17. minuti nova velika prilika za Real, Vinicius je probao iskosa, Masip je to obranio, ali odbijena lopta došla je do Benzeme koji ne pogađa s pet metara prazan gol.

Nakon toga igra se malo primirila što se tiče prilika, ali ne i što se tiče borbenosti. Bilo je nekoliko čvršćih duela, nakon jednog takvog su domaćini tražili kazneni udarac, ali start Mendyja nije u konačnici bio nepropisan.

Valladolid je dva puta vrlo opasno zaprijetio preko Alvara Aguada, ali jedan njegov udarac prekrasno je obranio Courtois dok je drugi otišao pokraj gola.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu više od 20 minuta čekalo se na veću priliku kada je Sergio Leon glavom pucao nakon kornera, a Courtois obranio.

U 80. minuti Javi Sanchez nakon kornera igra rukom u svom kaznenom prostoru i nakon VAR provjere dosuđen je kazneni udarac. Prije nego je izveden, drugi žuti zaradio je nervozni Sergio Leon, a Benzema je s 11 metara doveo Real u vodstvo.

U 88. minuti u igru je ušao i Luka Modrić i odmah igrao važnu ulogu kod drugog gola. Odličnim dodavanjem i prostor gurnuo je prema naprijed Camavingu koji ulazi u 16 metara i asistira Benzemi za čisti zicer i 2:0.

Rezultat se do kraja susreta nije više mijenjao, Real je došao do pobjede 2:0.