Užasna večer Maccabija u Madridu, Zvezda slavila u Valenciji, Žižić skroman u pobjedi Efesa

Branimir Korać • petak, 06.01.2023.

Odigrani su preostali susreti 17. kola košarkaške Eurolige, a susret koji je trebao biti posebno zanimlnjiv u konačnici je bio najizvesniji...

Olympiakos je na svom parketu upisao pobjedu protiv Armanija 82:66 u susretu u kojem su gosti imali jako loš ulazak u drugo poluvrijeme, dozvolili domaćinu odvajanje i na kraju su Grci stigli do pobjede.

Nakon tri vezane pobjede Talijani su zaustavljeni, od početka nisu izgledali posebno dobro iako su uspjeli smanjiti zaostatak do završnice prvog dijela.

U domaćem sastavu Alec Peters upisao je 16 poena i pet skokova, a Thomas Walkup dodao je deset poena. Kod gostiju Billy Baron je ubacio 12 poena.

Embed from Getty Images

Puno više se očekivalo od dvoboja između Real Madrida i Maccabija. U konačnici Madriđani su potpuno izdominirali, Maccabi je bio apsolutno neraspoložen i visoko je poražen 98:65. Moglo je biti i još uvjerljivije da Real nije malo usporio i to najbolje govori kako je Maccabi izgledao u ovom susretu.

Mario Hezonja nije bio u konkurenciji za nastup, a po 18 poena za Real upisali su Petr Cornelie i Džanan Musa. Kod gostiju Jalen Adams ubacio je 15 poena, a Josh Nebo dodao je 11 poena uz sedam skokova.

Najneizvjesnije bilo je u Valenciji gdje je istoimeni domaćin ugostio Crvenu zvezdu i upisao poraz 77:75. Zvezda i dalje bez Campazza, ali svejedno dobra i opasna.

Izdržala je u završnici u Valenciji gdje je domaćin prijetio, imao i šut za pobjedu, ali trica Jareda Harpera nije ušla.

Sjajnu utakmicu odigrao je Filip Petrušev koji je upisao 25 poena i devet skokova dok je Nemanja Nedović dodao 19 poena i šest asistencija.

Kod Valencije Chris Jones ubacio je 16 poena, a Harper je dodao 11.

Efes je preokretom u zadnjoj dionici uspio slaviti protiv Asvela. Većim dijelom susreta nije izgledao dobro, ali u zadnjoj četvrtini ipak je podignuo razinu svoje igre te u finišu stigao do pobjede.

Predvodili su ga Vasilije Micić s 22 poena i Will Clyburn s 15. Ante Žižić za 14 minuta upisao je četiri poena (2/2 za dva) i četiri skoka. Kod poraženih po 12 poena imali su Nando De Colo i David Lighty.