Alkar prekinuo crni niz, povratak Simona na hrvatske parkete

Petar Jenjić • subota, 07.01.2023.

Odigrane su tri utakmice HT Premijer lige iz kojih se izdvaja Alkarov prekid crne serije poraza te povratak Krunoslava Simona na hrvatske parkete...

Još od 23. listopada Alkar nije znao za pobjedu, a u međuvremenu je upisao osam poraza u prvenstvu. Zato je za prekid niza dobro došlo gostovanje kod Gorice koja je posljednja na ljestvici.

Pojačani Lovrom Bašićem, nakon odlaska Georga Brocka, Sinjani su slavili nakon produžetka 101:93. Bila je to utakmica u kojoj se nijedna ekipa nije uspijevala značajnije odvojiti, a u samoj završnici obje momčadi imale su šut za pobjedu koji nisu iskoristile. U dodatnih pet minuta Alkar je ipak bio bolji.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Imran Polutak s 26 poena i devet skokova dok je Lovre Bašić dodao 19 koševa, sedam skokova i 15 asistencija.

Ante Mašić s 18 koševa i sedam skokova bio je najbolji kod Gorice.

Na hrvatske parkete vratio se Krunoslav Simon koji je zaigrao u dresu Cedevite Junior u utakmici protiv Bosca. Vitamini nisu imali problema te su visoko slavili sa 97:62.

Saša Ciani predvodio ih je do pobjede s 22 poena i osam skokova, a Kruno Simon dodao je četiri koša i 13 asistencija.

Marko Jurič predvodio je Bosco s 14 koševa.

Na tri pobjede ostaje Zabok koji je na domaćem terenu izgubio od Dubrave Furnir sa 65:61. Zagrebačkoj momčadi ovo je sedma pobjeda sezone.

Domaćin je nakon tri četvrtine vodio s pet razlike, a u posljednjoj dionici ubacio je samo šest poena što nikako nije bilo dovoljno za pozitivan ishod.

Taveion Marquice Hollingsworth predvodio je Dubravu s 25 poena, 12 skokova, šest dodavanja i pet ukradenih lopti.

Luka Tomas bio je najbolji kod Zaboka s 13 poena, sedam skokova i šest asistencija.