Trećeligaš izbacio Newcastle, razlog za zadovoljstvo ima i Ryan Reynolds

HINA, Petar Jenjić • subota, 07.01.2023.

Odigrano je još pet utakmica treće runde FA kupa, a iznenađenje je priredio Sheffield Wednesday koji je izbacio Newcastle...

U trećem kolu engleskog FA kupa ispao je Newcastle, trenutačno trećeplasirana momčad Premier lige, nakon 2:1 poraza kod trećeligaša Sheffield Wednesdayja.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Koban po Newcastle bio je 28-godišnji Joshua Windass koji je postigao dva pogotka, u 52. i 66. minuti, za šokantnih 2:0 domaćina.

Newcastle se uspio brzo vratiti na gol minusa, u 69. je Bruno Guimaraes smanjio na 2:1, ali to je bilo sve što je konkretno na ovom ogledu uspio napraviti gost.

U prvoligaškom dvoboju West Ham je u gostima svladao Brentforda s 1:0 golom Alžirca Saida Benrahme u 79. minuti. Inače, u zadnjih šest ligaških utakmica Brentford je ostvario tri pobjede i tri remija.

Jedan od najstarijih nogometnih klubova i trenutno član petog ranga engleskog nogometa, Wrexham, slavio je na gostovanju kod drugoligaša Coventryja.

Klub čiji su vlasnici holivudske zvijezde Ryan Reynolds i Rob McElhenney nakon prvog poluvremena vodio je s 3:1, a u nastavku je zabio i četvrti gol. Coventry je uspio smanjiti na 4:3, ali nije uspio izjednačiti.

Posebno ćemo izdvojiti pogodak Wrexhama za 2:0 kada je Elliott Lee čudesno pogodio skroz iskosa s dvadesetak metara te zgoditak Coventryjevog Kaseyja Palmera iz slobodnog udarca za konačnih 4:3.