Barcelona tek nakon boljeg izvođenja penala izborila finale

Petar Jenjić • četvrtak, 12.01.2023.

Real Madrid će u finalu španjolskog Superkupa igrati protiv Barcelone koja je tek nakon izvođenja penala slomila otpor Betisa...

Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, a nakon 120 bilo je 2:2. U konačnici je u finale španjolskog Superkupa ušla Barcelona koja je u raspucavanju bila bolja od Real Betisa sa 4:2.

U 24. minuti Raphinha je lijepo proigrao Pedrija, a ovaj poentirao za 1:0, međutim, signalizirano je zaleđe.

Ni Ter Stegen nije bio bez posla jer Betis je igrao sve bolje. Ipak, Barcelona je stigla do vodstva u završnici poluvremena.

U kaznenom prostoru najbolje se nakon odbijanja lopte snašao Robert Lewandowski. Ovoga puta ni VAR nije spasio Betis. Kada se sve zbroji i oduzme, bilo je to zasluženo vodstvo.

Brzina utakmice opala je u nastavku susreta, a nijedna momčad nije uspijevala doći do konkretnije prilike za postizanje pogotka.

Rezultat se promijenio u 78. minuti, a do poravnanja je stigao Betis. Strijelac je bio Nabil Fekir.

Činilo se da je tri minute kasnije Barcelona ponovno povela preko Lewandowskog, ali bio je to još jedan poništeni gol. Fekir je imao još jednu dobru šansu do kraja, ali susret je ipak otišao u produžetak.

Već u 93. minuti Barcelona je povela kada je Ansu Fati sjajno pogodio iz voleja. Loren Maron nije dopustio Barceloni da se previše veseli jer je svojoj momčadi donio još jedno poravnanje.

U samoj završnici produžetaka Betis je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Andresa Guardada.

Bolje je penale izvodio katalonski klub. Tragičar Betisa u trećoj seriji bio je Juanmi, a zatim u četvrtoj i William Carvalho.