Mili Poljičak glatkom pobjedom prošao u polufinale turnira u Monastiru

Branimir Korać • petak, 13.01.2023.

Mladi hrvatski tenisač Mili Poljičak prošao je u polufinale ITF turnira u Monastiru uvjerljivom pobjedom protiv Japanca Shoheija Chikamija...

Japanac Shohei Chikami koji se ne može pohvaliti nekim sjajnim rezultatima u dosadašnjem dijelu karijere, nije predstavljao visoku prepreku za Milija Poljička u četvrtfinalu ITF turnira u Monastiru.

Poljičak je upisao uvjerljivu pobjedu u dva seta i tako je očekivano izborio nastup u polufinalu turnira koji je tri puta zaredom prošle godine osvajao Dino Prižmić.

Poljičak je slavio sa 6:3, 6:4 u susretu u kojem je bio bolji protivnik te tako prošao među četvoricu najboljih.

U polufinalu će igrati protiv Španjolca Davida Pereza Sanza koji je poput Poljička u dosadašnjem dijelu turnira izgubio samo jedan set i to u prvom kolu.