Rijeka na krilima Marina svladala mađarski Honved

Petar Jenjić • petak, 13.01.2023.

Nogometaši Rijeke u pripremnoj utakmici svladali su mađarski Honved rezultatom 2:0...

Nakon što su u prvoj međusobnoj utakmici odigrali 1:1, Rijeka i Honved odigrali su još jednu. Ovoga puta do pobjede je stigla momčad s Rujevice koja je slavila s 2:0.

Junak susreta bio je Antonio Marin koji je postigao oba gola, jedan pretkraj prvog, a jedan pretkraj drugog poluvremena.

Mađari su ostali s igračem manje u 28. minuti kada je Christian Gomis zaradio drugi žuti karton.

U završnici poluvremena Rijeka je povela. Bila je to lijepa akcija u kojoj je asistent petom bio Matija Frigan, a realizator Antonio Marin.

Drugo poluvrijeme donijelo je još jedan pogodak Rijeke. Ovoga puta na jednu dugačku loptu dobro je reagirao Prince Ampem, sjurio se prema golu i nesebično proigrao Marina koji zabija svoj drugi gol.

RIJEKA: Zlomislić, Janković, Galešić, Prince, Vukčević, Selahi (od 60' Liber), Frigan (od 60' Jurić), Hodža, Grgić, Marin (od 90' Mikloš), Dilaver.

HONVED: Szappanos, Prenga, Cirkovic, Capan, Jónsson, Plakushchenko, Gomis (od 39' Menyhárt, od 67' G. Kocsis), Eördögh, Kocsis D., Lukic, Zsótér.