Premier liga, 20. kolo, 14.01.2023, 13:30 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Manchester City
Manchester City

Kontroverzna sudačka odluka pogurala Manchester United do pobjede u gradskom derbiju

Petar Jenjić • subota, 14.01.2023.

Manchester United slavio je u gradskom derbiju na Old Traffordu protiv Manchester Cityja s 2:1, ali susret će biti obilježen dvojbenim prvi pogotkom domaćina kojim je započeo preokret...

Manchesterski derbi donio je puno toga u hvatanju priključka za Arsenalom na prvom mjestu. Na Old Traffordu domaćin je slavio sa 2:1 i stigao na bod zaostatka iza današnjeg protivnika, a šest iza Topnika.

Međutim, jedna jako kontroverzna odluka sudaca, predvođenih Stuartom Attwellom, okrenula je tijek susreta u korist domaćina koji je do 80. minute gubio 1:0, ali onda iz spornog zaleđa izjednačio pa ubrzo nakon toga došao do pobjede.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme City je dominirao u posjedu lopte, ali u 45 minuta uputio je samo jedan udarac prema golu preko Kylea Walkera. Domaćin je bio nešto opasniji.

U dva navrata pokušao je Marcus Rashford, ali u oba navrata zadnja linija Cityja dobro je reagirala, jednom Ederson, jednom Manuel Akanji.

U nastavak susreta City je ušao puno bolje i zasluženo poveo nakon sat vremena igre. Kevin De Bruyne je proigrao Jacka Grealisha koji natrčava na loptu i glavom je posprema u gol.

I onda u 80. minuti jedna kontroverzna odluka. Dosuđeno je zaleđe Rashforda jer je utjecao na igru kod gola Bruna Fernandesa. Međutim, teško je objasniti zašto su suci preokrenuli odluku i dodijelili pogodak Unitedu.

To je potpuno okrenulo tijek utakmice jer je već praktički u sljedećem ozbiljnijem napadu domaćin poveo. Zabio je Rashford, pospremivši loptu ispod Edersona.