Tudorov Marseille upisao šestu uzastopnu pobjedu, Lens također slavio

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 14.01.2023.

Igor Tudor može biti itekako zadovoljan nastupom svoje momčadi u susretu protiv Lorienta. Marseille je još jednom slavio i tako nastavio pobjednički niz...

Nogometaši Lensa i Marseillea ostaju najbliži pratioci vodeće momčadi francuskog prvenstva Paris Saint-Germaina, a u 19. kolu Lens je na svom terenu svladao Auxerre 1:0, dok je Marseille na Velodromeu bio bolji od Lorienta 3:1.

Jedini pogodak za Lens postigao je Przemyslaw Frankowski iz jedanaesterca u 59. minuti, ali Auxerreovu potragu za izjednačenjem omeo je drugi žuti, a kasnije i crveni karton Souleymana Tourea.

Lens nakon 19 utakmica ima 44 boda na ljestvici, odnosno tri manje od PSG-a koji je odigrao utakmicu manje. Na trećem mjestu je Marseille sa 42.

Momčad Igora Tudora lovila je šestu uzastopnu pobjedu u prvenstvu protiv šestoplasiranog Lorienta i ostvario ju je nakon preokreta.

Za Lorient je strijelac bio Teremas Moffi u 29. minuti, a izjednačio je Sead Kolašinac u 38. minuti prije poluvremena. U 54. minuti Čileanac Alexis Sanchez zabija za vodstvo domaćina, a Jordan Veretout u 59. postavlja konačan rezultat.

PSG susret 19. kola čeka u nedjelju kada će ugostiti četvrtoplasiranu momčad lige Rennes (34 boda).