SP 2023., skupina B, 2. kolo, 14.01.2023, 20:30 h
Poljska
Poljska 23:32 Slovenija
Slovenija

Sjajni Slovenci umirili više od deset tisuća domaćih navijača i nanijeli težak poraz Poljskoj

Branimir Korać • subota, 14.01.2023.

Slovenija je u drugom kolu prve faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu igrala protiv domaćina Poljske i upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu 32:23...

Pobjeda Slovenije protiv Poljske u Katowicama s 32:23 itekakva je poruka ostalim reprezentacijama. Slovenija na startu Svjetskog prvenstva izgleda dobro, upisala je dvije vrlo uvjerljive pobjede i očekuje jako zanimljiv dvoboj u trećem kolu protiv Francuske koji će ipak pokazati koliko stvarno ova Slovenija vrijedi.

Protiv Poljske je puno toga išlo Sloveniji u prilog, domaćin se teško snalazio s agresvnom poljskom obranom, čak niti vratari nisu odradili toliki posao koliki je odradila obrana koja je bila na stvarno visokoj razini.

Rezultatski Poljska je bila u nekom priključku u prvih 20 minuta, zaostajala je 11:10 da bi Slovenija prvo poluvrijeme zaključila serijom 6:1 i potpuno se odvojila.

U nastavku susreta Poljaci nisu uspjeli vratiti se u utakmicu, dapače, odmah na početku drugog dijela još jednom je Slovenija kreirala seriju, pobjegla je na 23:14 u samo deset minuta i tu je priči bio i definitivan kraju.

Najbolji kod Slovenije bili su Jure Dolenec sa sedam golova, Aleks Vlah je dodao šest, a Blaž Janc pet. Kod Poljske Arkadiusz Moryto zabio je šest golova.