SP 2023., skupina G, 3. kolo, 17.01.2023, 18:00 h
Egipat
Egipat 35:16 SAD

Egipćani vrlo uvjerljivi protiv SAD-a i kao prvi idu u drugi krug

Branimir Korać • utorak, 17.01.2023.

U posljednjem kolu skupine G Egipat je igrao protiv SAD-a i samo potvrdio prvo mjesto u skupini i prenošenje maksimalnog broja bodova...

Bila je to igra mačke i miša. Amerikanci nisu imali nikakve šanse protiv Egipta koji je protutnjao skupinom G i s tri vrlo uvjerljive pobjede potpuno zasluženo prošao dalje s maksimalnim brojem bodova.

S druge strane Amerikanci mogu biti prezadovoljni, pobjeda protiv Maroka iz prvog kola je odnijela Amerikancima prolaz i za njih je i to iznad svih očekivanja.

Protiv Egipta Amerikanci nisu imali nikakve šanse. Egipćani su u susret ušli punom snagom sa svim glavnim adutima, nisu ništa htjeli prepuštati slučaju i na kraju je i rezultat bio sukladan tome - Egipat je slavio 35:16.

Od početka je susret išao samo u jednom smjeru. Egipat je poveo brzo s 4:1, na polovici prvog poluvremena već je bilo 10:3, a dvoznamenkasta razlika dostignuta je već u 23. minuti.

U nastavku susreta prednost je samo rasla i bilo je samo pitanje konačne razlike.

Egipat je tako sa stilom završio nastup u skupini, a s po četiri gola predvodili su ga Ahmed Mohamed, Yehia Elderaa i Seif Elderaa. Kod SAD-a po četiri gola postigli su Amar Amitović i Alexandre Chan Blanco.