SP 2023., skupina F, 3. kolo, 17.01.2023, 20:30 h
Nizozemska 26:27 Norveška
Norveška

Norvežani u borbi za prvo mjesto tijesno svladali Nizozemsku

utorak, 17.01.2023.

Norveška je upisala treću pobjedu u skupini, ali do nje je došla uz dosta muke. U očekivano velikoj borbi svladala je Nizozemsku s 27:26...

U danu s većinski uvjerljivim pobjedama, izdvojila se utakmica skupine F između Nizozemske i Norveške. Do ove večeri dvije neporažene selekcije dovele su susret do neizvjesne i uzbudljive završnice, a za pogodak je na kraju bila uspješnija skandinavska vrsta.

Osim uvodnih 1:0 Norveške, nizozemski rukometaši bili su ti koji su održavali pa potom i dizali vodstvo te su u 23. minuti zahvaljujući golu Boomhouwera stigli do prvih +6, svoje najveće prednosti na ovom susretu.

Nekoliko puta tijekom tog prvog dijela Norvežani su bili zamrznuti na šest zaostatka, ali drugo je poluvrijeme donijelo sasvim drugačiju situaciju na terenu.

Posebno su pritisnuli norveški reprezentativci između 36. i 40. minute kada su 4:0 serijom stigli na koraj do egala. Četiri minute kasnije Johannessen je poentirao za +1 svoje vrste i bilo je jasno kako će pobjednika ovog dvoboja odlučivati tek pogodak ili dva.

Veliki i konačni korak prema slavlju Norveška je napravila dvije minute prije kraja kada je za 26:24 pogodio Barthold.

Nizozemski vratar Ravensbergen u sve je tri utakmice prvog kruga bio i raspoložen i siguran; večeras je svom ukupnom učinku dodao novih 14 obrana.

Kay Smits postigao je sedam zgoditaka, a jednako toliko puta se u listu strijelaca upisao i Sander Sagosen. Četiri njegova promašaja, 4/8 učinak Bartholda i slabo izdanje prvog vratara reprezentacij Bergeruda (3/15) ono su čime Jonas Wille neće biti zadovoljan nakon ovog susreta.