Leeds u uzvratu FA kupa lakoćom svladao drugoligaša

Petar Jenjić • srijeda, 18.01.2023.

U sljedeću fazu FA kupa prošao je Leeds koji je lakoćom slavio u uzvratu protiv drugoligaša Cardiffa s 5:2...

Nakon što je u prvoj međusobnoj utakmici odigrao tek 2:2, Leeds je morao igrati uzvrat 1/32 finala FA kupa protiv Cardiffa.

Na Elland Roadu nije gubio vrijeme i već je nakon prvog poluvremena riješio pitanje pobjednika protiv drugoligaša koji je u prvih 45 minuta tri puta morao vaditi loptu iz svog gola.

Slično se nastavilo i u drugom, a do kraja je Cardiff uspio samo ublažiti poraz za konačnih 5:2.

Tek što je lopta krenula s centra Leeds je poveo - i to na kakav način. Na pravom mjestu nakon ubačaja Rodryga našao se Wilfried Gnonto koji je sjajnim volejem u stilu Paula Di Cania svladao protivničkog vratara. Gol je pao nakon 26 sekundi igre.

Leeds je tražio drugi gol, a do njega je stigao u 34. minuti. Rodrygo, kao asistent za prvi gol, pretvorio se u strijelca u ovoj situaciji.

Već u sljedećem napadu domaćin postiže i treći gol, a drugi na utakmici Gnonto koji je lijepo poentirao u bliži kut.

Igrala se 71. minuta kada se u strijelce upisao i Patrick Bamford. Čekao je pravi trenutak i elegantno pogodio protivničku mrežu.

Isti igrač zabio je i pet minuta kasnije nakon lijepe momčadske akcije. Pogodak za goste zabio je Callum Robinson šest minuta prije kraja regularnog vremena, da bi isti igrač iz penala u zadnjim sekundama postavio konačan rezultat.