Pašalićeva Atalanta u golijadi izborila četvrtfinale Kupa

Petar Jenjić • četvrtak, 19.01.2023.

Nogometaši Atalante bili su bolji od Spezije s 5:2 te tako izborili nastup u četvrtfinalu talijanskog Kupa...

U osmini finala Kupa Italije gledali smo prvoligaški dvoboj, onaj između Atalante i Spezije gdje je u konačnici slavio domaćin s visokih 5:2.

Atalanta je povela nakon kornera u 10. minuti. Teun Koopmeiners je ubacio, a Giorgio Scalvini prebacio za Ademola Lookmana koji se upisuje u strijelce.

Isti je igrač zabio svoj drugi gol već dvije minute kasnije, ovoga puta na asistenciju Duvana Zapate. Za goste je odmah u 14. smanjio Albin Ekdal.

Golijada se nastavila u 27. minuti. Ponovno je asistent bio Zapata, a akciju je ovoga puta završio Hans Hateboer. Efikasno poluvrijeme zaključila je Spezija pogotkom Danielea Verde.

Za potvrdu pobjede u drugom poluvremenu zabijali su Rasmus Hojlund u 72. minuti i Ethan Ampadu koji je zabio autogol. Mario Pašalić nije ulazio u igru za domaću momčad.

Atalantu u četvrtfinalu čeka dvoboj protiv milanskog Intera.